Birbirinden İlginç Sunumları İle Şef ”Faruk Gezen”

Faruk Gezen

Yaptığı yemekler, aldığı ödüller ile başarıdan başarıya koşan şef Faruk Gezen’i konuşuyoruz bugün. Sosyal medyada büyük yankılar uyandıran, ayva tatlısından daha birçok tarifine kadar en çok aranan biri haline geldi. Bu yolculuğunda merak edilen tüm soruları da bu yazımızda sizler için hazırladık. Faruk Gezen Kimdir? Faruk Gezen Nereli? Faruk Gezen Kaç Yaşında? sorularının cevabına geçebiliriz.

Faruk Gezen Kimdir?

Faruk Gezen 4 Ekim 1985 yılında dünyaya geldi. (35 yaşındadır.) Şef aslen Bitlislidir. Kardeşi Mehmet Gezen ile deniz ürünleri şefidir. Abi kardeş sıkça adından söz ettirip başarılı işlere de imza atıyor.

Faruk Gezen ve Kardeşi Mehmet Gezen

Küçüklükten beri mutfakla iç içe olan Gezen kardeşler, lezzetli balık tarifleri ve ilginç sunumlarıyla da dikkatleri çekmeyi başardı. Çok çalışıp, emek veren ve mutfaktan hiç çıkmayan ikili yakın bir zamanda da emeklerinin karşılığını aldı.

Faruk Gezen Chef Bros Restoran

Başladıkları ilk günden bugüne kadar sektörde gittikçe büyümeye devam ettiler. Ankara da iki kardeş Chef Bros adında bir deniz restoranı açtı. Şimdiler de ise en çok tercih edilen restoranlar arasında yerini aldılar.

Faruk Gezen Chef Bros Restoran

Faruk Gezen ve Mehmet Gezen Restoranalrında balık yemeklerini tatmak için bir çok siyasetçi, iş adamı ve ünlü sanatçıları da ağırlıyorlar. Verdikleri bir röportajda ise “Sabır ve azim ile çalışan bir insanın elde edemeyeceği başarı yoktur. Meslek hayatımıza memleketimiz Ahlat’tan başlayarak Ankara’da deniz ürünleri ile mesleğimizin geleceğine ışık tuttuk. Dünyaya açılıp deniz ürünlerinde tek marka olana kadar çalışmaya devam edeceğiz.” diye de belirtiyorlar.

Faruk Gezen

Faruk Gezen, sosyal medyada olduğu gibi birçok televizyon kanalında yemek programlarına katıldı. Çeşit çeşit balık yemekleri ve ilginç sunum tarzlarıyla çok beğenildi. Ardından ise Türkiye’ye ün saldı.

Gezen Kardeşler Yılın Şefi Ödülü

Gezen kardeşler, Ankara’da faaliyet gösteren Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından 2019 yılında yılın şefleri ödülünü aldı.

Faruk Gezen İnstagram

Sosyal medya da büyük yankılar uyandıran Faruk Gezen, tarifleri ve sunumlarını da takipçilerinin beğenilerine sunuyor. İnstagram üzerinden 1.7 milyon takipçiye sahip. Kardeşini, restoranını, ve daha birçok fotoğraf paylaşan şef, takipçilerinden güzel yorumlar da alıyor.

Faruk Gezen İnstagram Pozu
Faruk Gezen İnstagram Pozu

Birbirinden ilginç deniz ürünlerini kullanarak birçok yemek ile de karşımıza gelen Faruk Gezen, lezzetleri ile de tadını damakta bırakmaktan geri kalmıyor.

Faruk Gezen İnstagram Pozu

Faruk Gezen Youtube

İnstagram paylaşımları ile beğenileri toplayan Faruk Gezen, ayrıca deniz ürünlerini nasıl kesilecek, temizlenecek ve pişirileceğine dair videolar paylaşıyor. Sevenleri ise videoları izlemeyi kaçırmadan hayranlıkla takip ediyor. Faruk Gezen Youtube hesabında 627 bin aboneye sahip.

Faruk Gezen Youtube

Eğlenceli ve bilgilendirici videolarını izlemekten keyif alan takipçileri, desteklerini de esirgemiyor. İlginç konseptli sunumlarına gelen güzel yorumlar ise şefi çok mutlu ediyor. Başarılarının devam etmesini canı gönülden isterken, mutlaka sosyal medya hesaplarını ziyaret etmeyi unutmayın.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.