Birisinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Birinin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız her şeyin sahtesi olduğu gibi artık sevginin de sahtesi var. Malesef ki ”seviyormuş” gibi görünmek günümüzde artık insanların en çok kullandığı manipülasyon yöntemlerinden biri haline geldi. İnsanların bir çoğu seni seviyormuş, değer veriyormuş gibi davranıyor. Peki gerçek anlamda sevilip sevilmediğimizi anlamak mümkün mü?

Gerçekten seviliyor muyuz?

Hayatımızda yaşadığımız zorluklarda ve sıkıntılı dönemlerde karşımızda ki insanı tam karşımızda değil yanımızda görmek isteriz. İnsanın en zor anında beklediği şeylerden birisidir sevdiği insandan destek görmek. İşte bir problemimizde partnerimiz, sevdiğimiz veya hoşlandığımız kişi ” beraber yapalım, gel beraber çözelim, ben senin yanındayım ” diyorsa o insan sizi seviyordur. Sizin probleminizi kendi problemi gibi görerek hareket ediyor ve zaman harcıyorsa size gerçek anlamda değer veriyor demektir.

İlişkilerde karşı tarafın davranışlarını bazen anlayamadığımız, çözemediğimiz zamanlar olabilir. ” Neden böyle davrandı? ” gibi sorular kafamızın içinde dönüp durur. Böyle belirsiz durumlarda karşı taraf eğer kötü niyetle düşünürse, bu davranışların altında kötü niyetle başka şeyler ararsa o zaman bir problem var demektir. Eğer bir insan sizi seviyorsa önce sizi dinler ve bu davranışların altında yatan asıl nedenlere iyi niyetle yaklaşarak çözmeye çalışır.

Birisinin seni sevdiğini anlamanı sağlayacak diğer etken ise ailene olan tavırlarıdır. Tabi ki kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil. Ancak karşı taraf bizi seviyorsa, değer veriyorsa saygı duymalı, bazı şeyleri alttan almalıdır. Bizim için eğer bu fedakarlığı gösteriyorsa seni seviyor demektir. Bunun tam tersi seni sürekli aileni baz alarak eleştiriyorsa, aileni yargılıyorsa orada durup düşünmek gerekiyor.

Diğer etken ise kişinin seni olduğun gibi sevmesidir. İlişkiye ilk başlanan zamanlarda henüz tanışma aşamasındayken kendimizle alakalı ufak ufak sinyaller veririz. Karşı taraf bizim kim olduğumuzu, nelerden hoşlandığımızı, ne giydiğimizi, düşüncelerimizi kavrar hale gelir. Zaman geçtikçe bizi daha iyi tanır ve anlar. Ancak bir zaman sonra olduğumuz kişiyi değiştirmeye çalışıyorsa yine bir problem var demektir. Eğer ki karşı taraf seni olduğun gibi kabul ediyor, fiziğin, saçın, boyun, kilon hakkında eleştirmeden seni ilk günki gibi önemsiyorsa seni seviyor demektir.

Tabiki ilişkilerde tartışmalar, kavgalar olmazsa olmaz. Hatta büyüklerimiz bu tartışmalar için ” tuzu biberi ” derler. Asıl önemli olan tartışma değil tartışma esnasında veya tartışmadan sonra gelen tavırdır. Eğer bir ilişkide sürekli küfürlü konuşma, hakaret varsa o kişi sizi sevmiyordur. Sevgi değildir o başka bir şeydir. Çünkü seven insan sevdiğini incitmek, kırmak istemez. Ufacık tartışmalarda karşı taraf sürekli ” ayrılmak istiyorum, sıkıldım, bırakcam ” diyorsa yine bir problem var demektir. Seven insan ayrılığı basitleştirmez veya bunu bir tehdit haline getirmez.

Eğer karşında seni gerçekten seven birisi varsa onunla takım gibisinizdir.

Gerçekten seven bir insan bizim hayatımızı kolaylaştırır. Bizimle yarışmaz, rekabet içinde olmaz. ” Benim dediğim olacak, senin dediğin gibi olacak ” gibi ego yarışlarına girmez.

Diğer dikkat etmemiz gereken ise muhabbet ederken, gelecekle alakalı hayallerimizden ve planlarımızdan bahsederken eğer karşı taraf seni dahil etmiyor ise seni sevmiyor demektir. Seven insan seninle birlikte hayal kurar. Sen neyi seviyorsan ve istiyorsan onu da katarak harmanlamalıdır.

Karşımızda ki insan bizim yanımızda olduğu gibi olamıyorsa, üzüntüsünü, mutluluğunu belli edemiyorsa burada da bir soru işareti vardır. İşte seven insanın gözlemlenen tarafıyla baktığımızda sergilediği hareketler bunlardır. Bunlara dikkat ederek kendimiz ve karşı tarafın bizi sevip sevmediğini az çok anlayabiliriz.

Seviyor mu Sevmiyor mu? İşte O İşaretler..

” Acaba beni seviyor mu? ” diyorsak aşağıdaki işaretleri okumakta fayda var.
  • Sen bir espri yaptığın zaman sana gülüyor ve hafif bir dokunma hareketinde bulunuyorsa o kişi senden hoşlanıyor demektir.
  • Sıkıcı işlerde bile seninle beraber olmak istiyorsa, eğleniyorsa bu da bir işarettir.
  • En önemlisi ise bakışlar.. Gözünü senden ayırmadan sana bakıyorsa bu da bir işarettir.
  • Eğer çok meşgul bir insanken bile seninle sürekli görüşmek istiyorsa ve sana her koşulda zaman ayırabiliyorsa bu da bir işarettir.
  • Eğer senin hakkındaki ayrıntıları hatırlıyor ve sana hatırlıyorsa bu da seni sevdiğine dair bir işarettir.
  • Karşıdaki insan seni arkadaş grubuyla ve ailesiyle tanıştırıyor ise onlarla aynı ortama girmeni sağlıyorsa seni sevdiğine bir işarettir.
  • Bir insan seni seviyorsa sadece neşeli ve mutluluğunda değil yardımcı olmaya ihtiyaç duyduğun her anda da sıkılmadan seni dinliyor ve önerilerde bulunuyorsa seni sevdiğine bir işarettir.
  • Bir insan seni seviyorsa görüşlerini ve düşüncelerini destekler. Seni onaylayan insan seninle aynı fikirde olan insan seni seviyordur.
  • Gelecekle alakalı düşüncelerini merak ediyorsa bu da bir işarettir.

Tabi ki bunlar %100 demek değildir. Bu işaretlerden bir kaçı varsa çoğunluk olarak seni seviyor demektir. Herkesin karşısına değer, kıymet bilen kişilerin çıkması umuduyla bol sevgili günler..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.