Bitcoin Alım Satımı Yapabileceğiniz Binance Güvenli Mi?

Kriptoparalar bir süredir değerlerini arttırıyor. Binance Güvenli Mi? Bitcoin geçtiğimiz günlerde kendi rekorunu kırdı ve 47.000$ barajını aştı. Kriptopara piyasası da her geçen gün değer kazanıyor. Fakat henüz herkes bu piyasayı ve oynayabileceği platformları tam olarak çözemedi. Bunun sebebi alışık olmadığımız bir para birimi ve yöntem olması.

Binance

Binance nedir? Binance kriptopara piyasalarını takip edebileceğiniz, alım satım yapabileceğiniz bir platfrom. Son zamanlarda oldukça popülerleşen kriptopara piyasası platformu Binance, bu başarısını aldığı referanslar ile sağladı. Son zamanlarda da Binance, Türkiye’ye özel olan sayfası Binance Türkiye’yi çıkardı. Binance Türkiye’nin avantajları neler? Binance borsasında oynamak artık daha kolay. Alınan kesinti ücretleri de daha az. Gelin yazıda daha detaylı açıklayalım.

Kripto Para Borsası: Binance Güvenilir Mi?

Binance Güvenilir Mi?

Hiçbir borsa yüzde yüz güvenilir değildir. Daha öncede bir çok borsa çöküş yaşadı. Kriptoparalar daha yüksek değişimlere sahip olduğu için tabi ki bir risk var. Bu sebeple yüksek meblağlarda olan paralarınızı, orada tutmamanızı tavsiye ederiz. Bir çok finansçı ve kriptopara yorumcusu, kriptoparaların geleceğin altını olduğunu düşünüyor. Bu noktada da satın alımlar için Binance tercih ediliyor. Her borsanın riski olmasına karşın Binance’in kendi platformu adına konuşacaksak, oluşturduğu uygulama ve güvenlik sistemi gayet iyi. Büyük bir çöküş olmadığı sürece, bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Bir çok farklı adımla yaptıkları güvenlik sorgulamaları ile hesabınızı güvene alıyorlar.

Binance’de Hangi Kripto Paralar Var?

Binance’de Hangi Kripto Paralar Var?

Binance kriptopara cenneti diyebiliriz. Yeni çıkan coinler, Bitcoin, Etherium ve fazla bir çok coin’i Binance’den almak ve satmak mümkün. Buna ek olarak, kotenlerle de alım satım yapabilir ve karınızı arttırabilirsiniz. Kotenler tam olarak birer coin sayılmazlar. Kotenleri daha çok coinlerin daha yüksek katlı yansımaları gibi düşünebilirsiniz. BTC-UP ve BTCDOWN kotenler arasında en ünlü olanlar. Bunlar BTC yani Bitcoin’in kotenleridir. Bitcoin’in düşüş ve çıkışına göre daha yüksek katlarda artış ve iniş yaşarlar. Fakat kotenlerle borsa oynamak coinlerden daha riskli. Yüksek bir düşüşte bütün paranızı kaybedebilirsiniz. O yüzden bu borsaya yeni girenlere, derin araştırmalar yapmadan tavsiye etmiyoruz.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance’den hesap açmak oldukça kolay. Mail adresiniz ile uygulamasından kolayca bir hesap açabilirsiniz. Kimlik doğrulaması, telefon doğrulaması gibi güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra hesabınız tamamen açılmış oluyor. Ayrıca Binance bu borsaya kayıt olanlar için detaylı bilgi içeren videoları da uygulamanın içine yerleştirmiş. Uygulamadaki butonlara basarak ne işe yaradıklarını kolayca öğrenebilirsiniz. Binance uygulaması içinde istatistik verileri de bulunuyor. Her anki değişimi takip ederek ve coinler hakkında araştırma yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Binance’e Nasıl Para Yüklenir?
Binance’e Nasıl Para Yüklenir?

Binance ile ilgili en büyük sorulardan biri hesabınıza nasıl para atacağınız. Binance Türkiye platformundan önce, borsa hesabınıza para atmak için Papara gibi aracı kurumları kullanmanız gerekiyordu. Hala aynı yöntemle hesabınıza para atmanız mümkün. Fakat Binance Türkiye’de, Binance’in asıl hesabındaki kadar coin çeşitliliği yok. Yeni çıkan coinlerle borsa oynamayı düşünüyorsanız, Binance’in ana hesabını kullanmanızda fayda var.

Bitcoin

Papara ile Binance’e nasıl para atılır? Aslında oldukça basit. Bir papara hesabı açmanız gerekiyor. Bu işlemi internetten ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Papara hesabınıza para atarken hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Fakat Papara hesabınızdan Binance hesabınıza para atarken %0.1 değerinde bir kesinti yaşıyorsunuz. Bu da yüksek meblağlarda büyük bir ücrete tekabül ediyor.

Binance’den Nasıl Para Kazanılır?

Binance Türkiye’den hesaba para atmak için ise bir ücret ödemenize gerek yok. Direk bankanız üzerinden hesaba para atabilir ve kesinti ödemezsiniz. Diğer bir seçenek ise Bitcoin Türkiye hesabına para attıktan sonra bunu Global hesaba geçirmeniz. Bu şekilde hesabınıza para atarsanız, gene hiçbir kesinti ödememiş olursunuz.

Binance Cüzdan Ne İşe Yarar?
Binance Cüzden

Binance’e para attığınızda bu para cüzdan kısmına gider. Paranızın hepsi ile oynamak istemez bir kısmını kullanırsanız, paranız cüzdanınızda kalır. İsterseniz coinlerinizi de cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Binance’de Dolar Nasıl Satın Alınır? Binance’den direk dolar satın almanız USD olarak malesef mümkün değil. Onun yerine Binance’de USDT alarak dolar kullanabilirsiniz. Dolar ya da TL ile işlem yapmak zorunda değilsiniz. İsterseniz coinler arası da değişim yapabilirsiniz. Coinleri cüzdanınızda saklayabilir ve Bitcoin’ininizi arttırabilirsiniz.

Binance’den Nasıl Para Kazanılır?
Binance Borsası

Binance’den para kazanmayı düşünüyorsanız, borsaları izlemelisiniz. Kriptopara borsası hassas bir borsa. Gün içinde yüksek değişimler yaşandığı için sık takip etmek para kazanmanız için önemli. Eğer Bitcoin oynamayacaksanız, paranızı ve borsaları takip etmediğiniz takdirde bütün paranızı kaybedebilirsiniz. Fakat bunun tam tersi şekilde ciddi miktarda paralarda kazanabilirsiniz. 10.000tl gibi bir parayla oynarsanız, günde %3’lük değişimlerle paranızı hızlıca katlayabilirsiniz. Fakat bu değişimler hem + hem de – yönünde gerçekleşiyor. Bu sebeple istatistikleri de kontrol etmelisiniz.

Binance’deki Kriptoparalar

Coin satın alıp satarken gerçekleşen kesintileri de bilmeniz karınız için önemli. Normal coinlerde kesinti oldukça azken kotenlerde alım, satım ve paranızı kotende bekletmenizin kesintisi o kadar da düşük değil. Bunlara ek olarak, coin piyasası hassas olduğu için sadece istatistikleri değil haberleri ve Twitter’ı da takip etmeniz önemli. Örneğin, Elon Musk, hem yaptığı yatırım hem de Bitcoin hakkındaki olumlu yorumları ile Bitcoin’in kendi rekorunu kırmasındaki en büyük etkenlerden biri.

Binance’den Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Ne Zaman?
Binance’den Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

Şuanda Bitcoin kendi rekorunu kırdı ve fiyatı oldukça yükseldi. Şu anda Bitcoin almak için iyi bir zaman değil. Çünkü fiyatı yatırımlar ve haberler ile biraz şişti. 47.000$ dolarlara gelip 44.000$’a düşmesinden de bunu rahatça gözlemleyebilirsiniz. Normalde Bitcoin sene içinde bir düşüş yaşamasının ardından sene sonuna kadar kendini katlar. Bunu istatistiklerine bakarak da inceleyebilirsiniz. Fakat bu sene tam düşüş beklenen sırada Bitcoin rekor kırdı. Peki neden? Dediğimiz gibi en büyük sebebi yatırımlar ve olumlu yorumlar. Bitcoin almayı düşünüyorsanız, en azından bir süre bekleyip değerinin nasıl oynacağını görmek sizin lehinize olur.

Binance üzerinden Bitcoin’in anlık değişikliklerini, tablolarını ve çıkış oranlarını kontrol ederek süreçte nasıl hareket ettiğini daha rahat gözlemleyebilirsiniz. Bir düşüş yakalarsanız, Bitcoin satın alabilir ve sene sonuna kadar da bekleyebilirsiniz. Bir çok finansçı sene sonuna kadar iyi bir yükseliş yaşacağına inanıyor. Şu anda görünen de bu.

Peki Bitcoin’in Riskleri Neler?
Peki Bitcoin’in Riskleri Neler?

Bitcoin bir kripto para olduğu için tamamen sanal. Bu da riski daha yüksek algılamamıza ve kafa karışıklığına sebebiyet veriyor. Bir çok insan popülerleştiği için Bitcoin almayı düşünürken, büyük bir kısımda oldukça riskli görüyor. Binance üzerinden yaptığınız Bitcoin alımlarında güvenlikle ilgili düşünmeniz gereken bir risk yok. Bitcoin’in değerinde düşüş olur mu gibi bir endişeniz varsa, bunun cevabı belirsiz. Şu an Avrupa kendi coinlerini çıkarma çalışması yapıyor. Aynı şekilde Amerika’da bu girişime girer ise, Bitcoin’e olan yüksek yatırımlar düşebilir. Bu da değerinin düşmesine sebep olur. Fakat bu riski bu sene içinde değil, ilerde gerçekleşebilecek bir risk olarak görüyoruz. Gene de karar alırken dikkatlice araştırmanız oldukça önemli. Sadece duyduklarınızla satın alım yaparsanız pişman olabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.