Bitcoin ve Bitcoin Gold Arasındaki Fark Nedir?

Son güncelleme:

Bitcoin Gold (BTG), 24 Ekim 2017 tarihinde 419406 bloğunda meydana gelen bir Bitcoin forkudur. Bitcoin Gold, Bitcoin madenciliği sürecini demokratikleştirme girişiminde, özel madencilik ekipmanını eski hale getiren özel madencilik ekipmanını SHA256’dan Equihash’a çevirdi.

BTG, Bitcoin temellerine sahip bir kripto para birimidir ve özel ASIC’ler yerine ortak GPU’larda çıkarılır. ASIC’ler madenciliği birkaç büyük oyuncu için tekeline alma eğilimindedir, ancak GPU madenciliği, herkesin yeniden madencilik yapabileceği anlamına gelir, ademi merkeziyetçilik ve bağımsızlığı geri kazandırır. GPU madenciliği ödülleri, çoğunlukla ASIC depo sahipleri yerine, Bitcoin’in eskiden sahip olduğu ağ efektlerini yeniden yaratarak dünya çapındaki kişilere verilir.

Bitcoin Gold Değeri ₺65,38 TRY

BTG, Bitcoin ile (SegWit ve Lightning Network ile) yakından uyumlu bir blok zinciri ile kripto alanını genişletmeyi hedefliyor. Ancak Bitcoin hashpower gibi kaynakları kullanmadan veya ‘gerçek Bitcoin’ unvanı için yarışmadan. Ekip, yeni geliştiriciler ve bitcoin tabanında inşa edilen yeni teknolojiler için sıcak bir alan yaratmayı hedefliyor. Dost Çatal olarak ekip, gelişen bir ekonomi ve ekosistem yaratma bakış açısıyla yeni fikirler için alanla birlikte, Bitcoin kadar kolay ve tanıdık bir madeni para sunmayı hedefliyor.

24 Saatlik Hacim
₺57.877.881 TRY

Bitcoin Gold Değerleri

Piyasa Değeri: $149,43M
Piyasadaki Arz: BTG17,51M
Toplam Arz: BTG21,00M
(24S) Hac.: $4,24M
Değ (7G): -1,46%

Dolaşan Arz 17.513.924 BTG

Bitcoin ve Bitcoin Gold Arasındaki Fark Nedir?

Bitcoin Gold, yalnızca Bitcoin’in kaynak kodundan türetilen yeni platformlardan ziyade Bitcoin’in bir sürümü olarak markalaşıyor. Ayrıca, Bitcoin’in işlem geçmişini korumayı seçti, bu da çataldan önce bitcoin’e sahipseniz, artık eşit miktarda “altın” bitcoin’e sahip olduğunuz anlamına gelir.

Toplam Arz 17.513.924 BTG

BTG İyi Bir Satın Alma Mı?

Değerleme ölçütleri, B2Gold Corp’un değerinin düşük olabileceğini göstermektedir. Değer puanı B, değer yatırımcıları için iyi bir seçim olacağını gösteriyor. BTG’nin finansal sağlığı ve büyüme beklentileri, piyasayı geride bırakma potansiyelini gösteriyor. Şu anda büyüme puanı A’ya sahiptir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.