Bizim Hayran Olduğumuz Atamızın Hayran Olduğu Adam Kimdir?

Son güncelleme:

Atatürk’e hepimiz hayranız ancak onun hayran olduğu birinin olması gerçekten bizi şaşırtıyor ve meraklandırıyor aslında yaptığı her şeyle sadece bizi değil herkesi hayran bırakan tarihi bir kahraman.

Hilal taktiğini hepimiz biliriz aslında ama bu deha kime ait nasıl böyle bir taktikle ve inanılmaz savaş stratejileri ile gerçekten aklanımıza yer etmiş bir isim

Hannibal Barca; Kartacalı komutan Hannibal Barca, filler üzerinde dağları aşarak Romalıları dize getirmiş, Kahraman olarak bilinir. Roma ordusunu Trasimene Gölü Muharebesi’nde Hannibal’in ilerleyişi ile Romalılar her zaman uyguladığı savaş taktiğini uygulayıp vur kaç yapacaktı son düzenli ordusu hilal taktiği ile yok edildi 5 bin kayıpla savaştan ayrıldı ve Hannibal birçok zafer kazanmıştır.

Hannibal Daha sonra Romalarılar onu kendi taktiği ile yenmeyi başardılar ancak onun savaş tekniklerini çalarak bir imparatorluk oluşturdular o yüzden hala onun heykelleri ve masalları anlatılır.

Atatürk ise onun hakkında birçok bilgiye sahip kendi yazdığı biyografisini okumuş bugün öldüğü sanılan bizim topraklarımızda bir büstü Gebze de bulunmakta ve ölmeden önce Atatürk tarafından mezarının bulunması vasiyet edilmiştir. Araştırmaların devam edilen kazılarda bulunduğu veya bulunmuş olabileceği düşülmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.