Bizim Hikaye’nin Ayyaş Babası Fikri’yi Doktor Adil İle Unutturdu

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, Sinema ve Televizyon projelerinde de görev alan oyuncu Reha Özcan, akıllara en çok Bizim Hikaye dizisinde canlandırdığı ayyaş baba rolü ile kazındı. Başarılı oyuncunun son olarak canlandırdığı Doktor Adil karakteri ise gönüllerde sevgiyle taht kurdu. Sevenleri başarılı oyuncuyu en son ise eksenler dizisinde Metin karakteri ile seyretti.

5 Temmuz1965 tarihinde, Bingöl’de dünyaya gözlerini açan usta oyuncu Reha Özcan, üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde tamamladı. 1987 yılında ise tam anlamıyla profesyonel tiyatro hayatına başladı. Trabzon, İstanbul, Antalya Devlet Tiyatrolarında rol aldı. Rol almış olduğu Bahtı Kara filmi ile birçok ödüle aday gösterilen başarılı oyuncu, çok sayıda ödül kazandı. Usta oyuncu 2016 yılında ise Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu.

Başarılı oyuncu Naciye’yi Kim Sevmez, Dördüncü Osman, Üsküdar’a Giderken, Suskunlar, Saklı Kalan, Adı Efsane, Gecenin Kraliçesi, Üsküdar’a Giderirken, Kurtlar Vadisi Pusu, Dağlar Delisi, Fatih 2013, Maral, Bizim Hikaye, Mucize Doktor gibi  dizi projelerinde yer aldı.

İstanbul Kırmızısı,  Sen Benim Her şeyimsin, Öyle ya da Böyle, Çaresizlik, Unutursam Fısılda, Buna Değer, Ölü ya da Diri, Kor, Tepenin Ardı, Yangın Var, Buhar, Bahtı Kara sinema projelerinde yer alan başarılı oyuncunun rol aldığı tiyatro oyunları ise şöyle: “ Ruki, Bir Çingenenin Yok Edilişe Ağıtı, Ted Bundy, İmparatorluk Kuranlar Yahut Şürmürz, Güneş Batarken Bile Büyük,  Rain Man, Bent, Inishmorelu Yüzbaşı, Sezuan’ın İyi İnsanı, Bedensiz Kadın,  Yaban Ördeği, Gergedan, Kamyon, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım,  Topor-Parti,  Nemrut, İki Kişilik Hırgür,  Guguk Kuşu…”  Reha Özcan’ın kardeşi Serhat Özcan da kendisi gibi oyunculuk yapıyor. Oyuncu kardeşler, canlandırdıkları karakterler ile izleyicileri ekranlara kitlemeye devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.