Blockchain Bilgisi Olmayan İşletmeler İçin Bir Yol : ONTology Coin

Ontology, Li Jun tarafından kurulmuştur. Merkezi olmayan kimlik ve veriler konusunda uzmanlaşmış bir blok zinciridir. Yüksek bir performansa sahiptir ve açık kaynaklıdır.

Ontology’nin asıl amacı şirketin büyüklüğü ne olursa olsun mevcut sistemlerini değiştirmek zorunda kalmadan şirketlere blok zincir teknolojisi kurmak için bir yol göstermektir. Bunun gerçekleşmesini isteyen Ontology ekibi onu çok basit bir hale getirmiştir.

Ontology maden parası ICO’ya sahip değildir.

ICO yerine Ontology, madeni paralarını NEO madeni para sahiplerine ve Ontology bültenine abone olanlara ücretsiz olarak transfer etmiştir.

Ontology Nasıl Kullanılır?

Ontology, tek bir blok zinciri olarak çalışmayı amaçlamamaktadır. Bunun yerine bu teknoloji, şirketlerin özel ve halka açık blok zincirinden tam olarak yararlanmasına izin verecek. Yani Ontology güvensiz dünya ve gerçek dünya arasında bir köprü görevi görmektedir.

Ontology ağı da diğerleri gibi fikir mekanizma ağı kullanmaktadır. Fikir mekanizmaları blok zincirini merkezi olmayan hale getiren şeydir. Blockchain’ler tarafından kullanılan birçok fikir mekanizması birliği vardır. Bunlardan en popüler olanı ise; Proof-of-Work ve Proof-of-Stake’dir. Ancak Ontology bunların yanında VBFT’yi de kullanmaktadır.

Bildiğimiz gibi Bitcoin ve Ethereum Proof-of-Work modelini kullanıyor. Bitcoin saniyede 7, Ethereum ise saniyede 15 işlemi doğrulayabiliyor. Bunlara kıyasla VBFT’nin ise saniyede binlerce işlemi onaylaması beklenmektedir.

VBFT bize daha ucuz ve daha kısa işlemler sunmaktadır.

Ontology’ye baktığımızda bu ağın potansiyelinin pratikte sınırsız olduğunu görebilmek mümkündür. Bunun nedeni ise blockchain protokolünün tüm işlerine faydasının dokunmasıdır. Özellikle verileri güvenli ve şeffaf şekilde aktarması buna örnek gösterilebilir. Ontology, işletmelere kişisel isteklerine göre blok zinciri ağı tasarlama esnekliği sunmaktadır. Bununla birlikte dApp ve akıllı sözleşmeler içinde bir platform sağlayabilecektir.

Ontology piyasaya sürüldüğünden bu yana değeri giderek artan bir madalyondur. Mayıs 2018’de bir milyar doları aşarak piyasadaki en popüler kripto para projeleri arasına girmeyi başarmıştır. Ontology Çin’de faaliyet göstermektedir. Bu da şu anlama geliyor Çin hükümeti ideolojisine uymadığını farkettiği anda buna bir son verebilir. Bunu unutmamak lazım!

Peki Ontology Güvenli Mi?

Eğer bir işletme mevcut sistemlerini Ontology ağı üzerine kuracak ise şüphe etmemesi gerekir. Her bir veri işlemi merkezi olmayan bir ortamda onaylanmaktadır. Bu da hiçbir kişinin otorite ağın kontrolünü ele geçiremeyeceğinin kanıtıdır.

Onaylar Ontology toplulukları tarafından yapılamaktadır. Yani bir bilgisayar korsanının herhangi bir etkiye sahip olabilmesi için ağdaki cihazların %70’ine kontrol sağlaması gerekir. Bu da çok zor bir ihtimaldir. Ele geçirebilse bile bilgisayar korsanı için bu çok pahalı miktarlara neden olurdu. Yani sonuç olarak Ontology merkezi bir sistemden çok daha güvenlidir.

Ontology Bizlere Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Öncelikle Ontology işletmeler için basit bir giriştir. Çünkü onu öğrenmek için ekstra bir bilgi birikimine ihtiyaç yoktur. İkinci olarak profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Ontology madeni parasından yararlanabilecek endüstri sektörlerinin sayısı sonsuzdur.

Ontology gerçek ve sanal arasında bir köprü görevi görerek ekonomiyle olan bağlantılarımızı güçlendirmeye de yardımcı olur.

Dezavantaj olarak söyleyebileceğimiz şey ise kripto para birimleri ile alakalı çok katı fikirlere sahip olan Çin’de faaliyet göstermesi diyebiliriz.

Ontology Fiyatı Ne Kadar?

Ontology Fiyat

Analistlerin yaptıkları fiyat tahminlerine göre Ontology’nin fiyatının 2022-2023 yılları arasında 2 ila 4 dolar arası olması beklenmektedir.

Ontology Grafik

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.