Blog Açıp Para Kazanmak İsteyenlere Konu Fikirleri

Blog açmak son zamanların en popüler olaylarından bir tanesi. Hem yazı yazmak hem de bu şekilde para kazanmak insanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu durumda blog açmak isteyenler her geçen gün daha da artıyor. Siz de bir blog açmak istiyorsanız ancak ne blogu açmalıyım? Diyorsanız bu önerileri inceleyebilirsiniz.

Nasıl yapılır yazıları

Nasıl Yapılır blogu

Blog fikirleri için ilk olarak ”nasıl yapılır” konusunu ele alabilirsiniz. İnsanlar günlük hayatta her şeyi Google’a soruyor. Aramalar ortaya dökülse neler neler çıkar ortaya. Bu durumda sizde her hangi bir şeyin nasıl yapılacağını anlatabilirsiniz. Eğer iyi bir konu bulabilir ve nasıl yapılacağını anlatırsanız kendinize çok sayıda okuyucu bulabilirsiniz. Bunun için tecrübeli olduğunuz bir olayın nasıl yapılacağını anlatmalısınız.

Örneğin kıyafetlerle ilgili nasıl yapılır çözümleri üretebilirsiniz. Dekorasyon ürünleri için nasıl yapılır çözümleri sunabilirsiniz. Farklı kokteyl çeşitlerini anlatabilirsiniz. Ya da tecrübe sahibi olduğunuz bir konuyu anlatabilirsiniz. Bu konu için sonsuz seçeneğiniz mevcut.

Yemek tarifleri

Yemek tarifleri blogu

Yemek tarifleri internetten çok fazla araştırılıyor. Her yaşta insan beslenmek için yemek yapmak zorunda kalıyor. Bu durumda da her zamanki gibi Google’a danışıyoruz. Ancak yemek tarifleri konusu sıkça kullanılan ve popüler olan bir konu. Ancak siz yemeklerinize farklı isimler koyabilir ve dikkat çekici fotoğraflar sunabilirsiniz. Eğer tarifleriniz de başarılıysa çok büyük sayıda izleyici kitlesine ulaşabilirsiniz.

Örneğin yemeklere farklı isimler verebilirsiniz. En çok yemek tariflerini ev kadınları ve öğrenciler araştırır. Siz de ev kadınlarının dikkatini çekecek ”Komşuyu, görümceyi kıskandıran yemekler” kalıbını kullanabilirsiniz. Ya da öğrenciler için ucuz fiyatlı yemekleri ya da 5 dakikada, kısa sürede yapılan yemekleri anlatabilirsiniz.

Kişisel hikayeler Yazın

Kişisel hikayeler blogu

Farklı hikayeler okumak, farklı insanların dünyasını keşfetmek insanlar tarafından sıkça tercih edilir. İlginç ve dikkat çekici hikayeler yazmak demek çok sayıda okuyucu demektir. Bu durumda farklı hikayeler yazabilir ve büyük bir kitleyi blogunuza çekebilirsiniz.

İlginç hikayeler her zaman daha çok dikkat çeker. Bu durumda ilginç ve dikkat çekici hikayeler bulmalısınız.

Gezi rehberi olun

Gezi rehberi blogu

İnsanlar bir yere gitmeden önce araştırma yapıyor. Bu durum bir cafeye gitmek için bile geçerli. Siz de gezmeyi, dolaşmayı yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız bu durumu değerlendirebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerin güzel fotoğraflarını çekebilir ve insanlara bu yerleri anlatabilirsiniz. Böylece hem gezip, dolaşabilir hem de başka insanlara tavsiyeler sunabilirsiniz. Blog için konu önerisi olan bu konu oldukça eğlenceli görünüyor.

Sorunlara çözüm üretin

Sorunlara çözüm blogu

İnsanlar var olmaya devam ettikçe sorunlarda var olacak gibi duruyor. İnsanların sorunları asla bitmez. Siz de popüler sorunları keşfedip onlara çözümler üretebilirsiniz. Bu çözümleri insanlara sunarak hem insanlara yardımcı olabilir hem de fazla sayıda okuyucu kazanabilirsiniz. Bu konu para kazandıran blog konuları arasında olabilir ve sorunlarına çözüm arayanlar için son derece yararlı olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.