Bolu’da Gezilecek Yerler

Son güncelleme:

Bolu, her mevsim güzelliğini sunan bir şehir. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak için hafta sonları sıkça tercih ediliyor bu şehir. Bolu’da gezilecek yerleri sıraladık. Bolu’ya geldiğinizde bu yerleri mutlaka görmelisiniz.

Abant Gölü ve Tabiat Parkı

Abant Gölü, Çamların ve Köknar Ağaçlarının çevrelediği bir heyelan set gölü. Bu bölge Bolu’da gezilecek doğal yerlerin en başında geliyor. Doğasıyla huzur veren ve yeşilliğin içerisinde bolca nefes alacağınız bu yeri Bolu’ya geldiyseniz mutlaka görmelisiniz.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller ise Kayın, Karaçam ve Meşe Ağalarının arasında bulunuyor. Zengin bitki örtüsüne sahip olan bu yeri Türkiye’de bulunan en güzel doğa manzaralarını gözler önüne seriyor. Bolu’da bulunan doğal güzelliklerin bir tanesi olan Yedigöller Milli Parkı, enfes bir doğaya ve büyüleyici bir atmosfer içeriyor. Oldukça popüler olan bu yerde Büyükgöl, Deringöl, Seringöl, Küçükgöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl ve İncegöl de yer alıyor.

Bolu’da gezilecek en güzel yerler arasında bulunan Yedigöller, kamp yapmak için ve piknik yapmak için oldukça uygun bir yer. Göllerin ve yeşillik içerisindeki ormanın enfes manzarısını izlemek istiyorsanız Kapankaya Manzara Seyir Terası’na da çıkmalısınız.

Gölcük Tabiat Parkı

Bolu’da gezilip görülecek yerler arasında bulunan Gölcük tabiat Parkı da bir doğa harikası. Kartpostallara manzara olan bu yer, enfes bir göl manzarası içerisinde. Huzur bulmak istiyorsanız ve doğayı derinlemesine yaşamak istiyorsanız Gölcük Tabiat Arkı’na mutlaka uğramalısınız.

Sülüklü Göl

Bolu’da gezilecek yerler listesine Sülüklü Göl’ü de mutlaka eklemelisiniz. Deprem sonrasında oluşan çöküntülerin oluşturduğu bu göl, muhteşem bir manzaraya sahip Gölün bulunduğu göldeki şelaleyi de görmeyi unutmamalısınız.

Vahşi hayvanların da bulunduğu Sülüklü Göl’de eğer kamp yapmak istiyorsanız mutlaka izin almak gerekiyor.

Çubuk Gölü

Çubuk Gölü de Bolu’da bulunan bir cennet. Kalabalıktan uzak, nefes alabileceğiniz bir yer arıyorsanız Çubuk Gölü enfes bir seçenek olacak. Denizden 1150 m yükseklikteki bu heyelan set gölü tüm mevsimlerde muhteşem manzaraları sunuyor izleyenlere.

İçinizi huzurla dolduracak olan bu gölün kenarında yürüyüş parkuru da bulunuyor. Hem manzaranın tadını çıkarıp hem de yürüyüş yapmak isterseniz Çubuk Gölü’nde bunu yapabilirsiniz. Eğer macera arıyorsanız gölü çevreleyen tırmanış parkurlarını da çıkabilirsiniz. Gölün kenarında bulunan yel değirmenleri de fotoğraf çekmek için oldukça uygun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.