Boyun Görünümünü İyileştiren İşlem: Boyun Germe

Boyun Germe Nedir?

Kişisel endişelerinize bağlı olarak, boynunuzun görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek farklı boyun germe prosedürleri vardır:

  • Mini Boyun Germe
  • Liposuction ile Boyun Germe
  • Kombinasyon Boyun Germe

Boyun germe prosedürünü yüz germe, çene kaldırma veya liposuction da içerebilen çene hattı, çene ve yanak bölgelerini iyileştiren herhangi bir prosedür gibi diğer kozmetik cerrahi ile birleştirmek yaygındır. Boyun germe sırasında, yıllar içinde gevşeyen boyun kaslarını sıkılaştırmak için stratejik olarak çene altına ve / veya kulakların arkasına bir inçlik kesiler yerleştirilir. Daha fazla gevşekliği olan hastalar, kulakların arkasında daha uzun bir kesi gerektirebilir.

Farklı boyun germe prosedürleri vardır.

Genellikle lokal anestezi altında IV sedasyon ile yapılan işlem, boyun kasları gerilmeden önce kası deriden serbest bırakır. Cilt sıkılaştıktan sonra kulak çevresinde ek kesiler yapılarak fazla deri giderilir. Bu, boyunda çok dramatik bir iyileşme sağlayabilir ve sıklıkla yüz germe işleminin bir parçası olarak gerçekleştirilir.

Bir yanak kaldırma ve boyun germe – gevşek kasların sıkılaştırıldığı ve daha genç bir konuma yükseltildiği – çene hattı boyunca liposuction ile birlikte, alt yüzün tanımını kalıcı olarak eski haline getirebilir.

Boyun derisi fazlalığı (servikoplasti adı verilir) çenenizin altından ve kulak arkasından kesi yapılarak yapılır. Cerrah daha sonra, kalıcı dikişler veya özel bir kalıcı yapışkan yapıştırıcı ile sabitlenecek olan cildi kesip kaldıracaktır.

Boynun bantlı görünümünü azaltmak için başka bir boyun germe işlemi olan platismaplasti yapılır. İşlem sırasında kesiler çene altına veya kulak arkasına veya her ikisine birden yapılacaktır. Cerrah daha sonra belirli boyun kaslarının bir kısmını çıkarmak veya onları yeniden hizalamak için küçük bir alet yerleştirecek ve bu da boynun orta bölgesini sıkılaştıracaktır. Servikoplastide olduğu gibi, doktorunuz kasların bölgelerini en iyi pozisyonda kapatmak için dikecektir.

Genellikle lokal anestezi uygulanır.

Mini Boyun Germe

Mini boyun germe, boyunda daha sınırlı yaşlanma belirtileri olanlar için bir seçenektir ve bu prosedür çene altından bir kesi içerebilir, ancak bazı hastalar yine de kulak çevresindeki kesilere ihtiyaç duyabilir.

Mini boyun germe, boynunda hindi boğazı görünümü olan adaylar için uygundur. Bu, çenede küçük bir kesi ile aşırı boyun kası ve derisinin eksize edilmesini içeren daha yeni bir tekniktir.

Boyun germe ile iyileştirilmiş bir görünüm oluşur.

Liposuction ile Boyun Germe

Boyun bölgesine liposuction, özellikle aşırı gevşek cilde sahip olanlar için yaşı tersine çeviren bir çözüm sunabilir. Liposuction cilt elastikiyeti ve tonu iyi olanlarda boyunda biriken yağlardan kurtulabilir ancak altta yatan yapıyı iyileştirmez. Diğer herhangi bir cerrahi “kaldırma” prosedüründe olduğu gibi, kasın sıkılaştırılması yalnızca boyun germe ile ele alınabilir.

Yüze liposuction yaklaşık 20 dakika ile bir saat arasında sürer ve genellikle lokal anestezi ile hafif sedasyon altında yapılır; tabi başka bir prosedür yapılmadığı sürece. Boyun germe ameliyatı yapmayı düşünüyorsanız, cerrahınızla kombine bir tedavi planı belirlemek yaygındır.

Cildiniz ve yüzünüz pürüzsüz ve kırışıksız olsa bile, boyun sarkması, gerçekte kaç yaşında olduğunuza dair kesin bir fikir olabilir. Ancak liposuction veya çene ve boyundaki yağın doğrudan alınması ve ardından boyun germe yoluyla yağ almanın bir kombinasyonu size daha genç bir görünüm verebilir.

Tek başına liposuction, cilt elastikiyeti ve tonu iyi olanlarda biriken yağı tedavi edebilir. Bir santimetreden kısa çok küçük bir kesi ile çene altı ve çene hattı boyunca uzanan yağlar lokal anestezi altında IV sedasyon ile alınır. Birkaç hafta içinde geçmesi gereken bazı morluklar olabilir.

Mini boyun germe, boyunda daha sınırlı yaşlanma belirtileri olanlar için bir seçenektir.

Kombinasyon Boyun Germe

Çene, boyun ve çene çevresinde deri fazlalığı olanlar, liposuction ile boyun germe işleminden en çok yararlanır. Çoğu durumda, bu prosedür bir yüz germe ile birlikte gerçekleştirilir. Belli bir yaştaki kadınları rahatsız eden fazla cilt ve boyun bantlarını tedavi etmek için, yüz germe ile birlikte yapılan boyun germe, genç bir görünüme kavuşmanın kesin bir yoludur.

İşlem sırasında, genellikle IV sedasyon veya genel anestezi altında kası sıkılaştırmak ve fazla cildi ortadan kaldırmak için kulak memesinin altına, kulak arkasına ve bazen yatay olarak saç çizgisine bir kesi yapılır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.