Bu Çözümler Sayesinde Gece Mışıl Mışıl Uyuyun

Uyku problemi yaşayan çok fazla insan var. Yeterli uykuyu alamamak hayat kalitesini düşüren ve gün içinde enerjinizi azaltan bir etken olacaktır. Uykusuzluk ve kaliteli uyku alamamak gün içinde sürekli uykulu olmanıza neden olacak. Enerjiniz düştüğü zaman yapmanız gereken işleri verimli bir şekilde yapamazsınız. Görüştüğünüz insanlarla eğlenceli vakit geçiremezsiniz. Hayat standardınızı yükseltmenin en önemli yollarından bir tanesi uyku kalitesini artırmaktan geçiyor.

uyku problemi nasıl çözülür?

Peki uyku problemi nasıl çözülür? Kaliteli uyku nasıl alınır? İyi uyumak için çözüm önerileri nelerdir? Uyku spreyi tarifi nedir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Daha kaliteli uyku için uyku spreyi tarifi

Kaliteli uyku nasıl alınır?

Gece iyi bir şekilde uyumak istiyorsanız magnezyum spreyi kullanabilirsiniz. Magnezyum spreyini evde hazırlamak mümkün. Magnezyum ve sakinleştirici yağlar kullanmak uykunuzun olumsuz etkilenmesini önleyecektir. Yan etkisi ulunan uyku ilaçlarına başvurmaktansa bu doğal yöntemleri denemekte fayda vardır.

Epsom tuzları, su ile birleşerek rahatlatıcı bir forma dönüşür. Sinirleri yatıştırmak için ve dinlendirici bir etki yaratmak için epsom tuzları son derece yararlı olacaktır. Bir magnezyum formu olan bu tuzu uyku spreyi olarak kullanabilirsiniz.

İyi uyumak için çözüm önerileri

Vetiver esans yağı da bir diğer uyku problemi çözümü olacaktır. Derin bir toprak kokusuna sahip olan vetiver, sinir sistemini destekliyor ve zihnin sakinleşmesini sağlıyor. Eğer duygusal stres yaşıyorsanız vetiver anksiyete ilaçlarına benzeyen etkilere sahip olduğu için olumlu etkiler gösterecektir. Vetiver oldukça güçlü bir gevşetici etkiye sahiptir.

Turunçgil uçucu yağları da zihni canlandırmak için kullanılabilir. Turunçgil esansiyel yağı, uyku için yararlı etkiler göstermektedir. Ulusal Uyku Vakfı için depresyon ve kaygı bozukluğu problemleri uykusuzluğun önemli bir nedenidir. Portakal esans yağı ile stresinizi ve kaygılarınızı hafifletebilir ve daha rahat uyuyabilirsiniz.

Sedir ağacı esansiyel yağı da sedir ağacında bulunan kabuğun damıtılması ile elde ediliyor. Odunsu bir kokusu olan bu yağ zihni sakinleştiriyor ve rahatlatıcı bir etki yaratıyor.

Rahat bir uyku için gerekli malzemeler;

15 damla kadar turunçgil uçucu yağını kullanmalısınız.

8 damla kadar vetiver uçucu yağını kullanmalısınız.

17 damla sedir ağacı esansı yağını kullanmalısınız.

1 çay kaşığı kadar votka ya da ona uygun bir gliserin kullanmalısınız.

1 çay kaşığı epsom tuzu ve arıtılmış su da son malzemeniz olacak.

Suyu ve tuzu iyice karışıp birleşene kadar ocağın üzerinde kaynatmalısınız. Sonrasında karışımın soğumasını beklemek gerekecek. Eğer yalnızca kumaşlar için ve çarşaflar için bu spreyi kullanacaksanız damıtılmış su kullanabilirsiniz.

Bir şişeye su eklemelisiniz. Üzerinde ise ½ cm’lik boşluk bırakmalısınız. Şişeyi kapatarak gerekli malzemeleri iyice bu şişede karıştırmalısınız.

Oluşturduğunuz spreyi uyumadan önce odanıza sıkabilirsiniz. Az miktarda derinize de sıkabilirsiniz. Eğer çarşaflarınızda ve yastığınızda kullanmak istiyorsanız votka kullanmak daha iyi olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.