Bu Hareket Selülit Önlüyor, Vücudu Şekillendiriyor!

Evde kolayca yapabileceğimiz egzersizlere bir yenisi daha ekleniyor. Bridge hareketi bacak, karın ve kalça kaslarını aynı anda çalıştırıyor!

Sırt Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Sırt Ağrılarının 5 Nedeni:

  • En yaygın sebebi duruş bozukluğudur. Gün içinde omuzları geride ve dik tutmamak ağrıları şiddetlendirir. Malum çoğumuz bilgisayar başında saatlerimizi geçiriyoruz, oysa iki büklüm olduğumuzun farkında bile değiliz.
  • Bir o kadar önemlisi de yatak ve yastık kalitesi! Vücudumuzun çok yumuşak bir yatağa gömülmesi veya çok sert bir zemine uzanması zamanla omurgamızı rahatsız eder ve ağrıları artırır.
  • Omurganıza fazla yük yüklüyor olabilirsiniz. Eşya dolu omuz-sırt çantaları veya ağır poşetler ağrıya sebep olabilir.
  • Kemik erimesine dikkat! Tüm bunlara dikkat ediyor ama yine de ağrı çekiyorsanız beslenme düzeninizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Bolca kalsiyum içeren besinlerden olan süt ve süt ürünlerini, kuru meyveleri tüketmeye özen gösterin.
Kalsiyum içeren besinler.

Sırt Ağrılarına Birebir!

Günümüzde her 10 kişiden 7’si dönemsel veya kalıcı sırt ağrısından şikayet ediyor. Alternatif tıp yöntemlerine başvurup daha kötü hale gelenler mi dersiniz yoksa sürekli ağrı kesici ilaçlar kullandığı için sağlığını bozanlar mı. Aslında çoğu hastalıkta olduğu gibi bunun da çözümü tabi ki spor. Bridge, yani köprü egzersizi sadece sırt ağrılarına iyi gelmiyor, düzenli yapıldığı takdirde vücudunuzu da şekillendiriyor.

Sırt ağrısı nasıl geçer?

Hem Spor Hem Tedavi: Bridge

Selülit Neden Oluşur?

Kadınlarda daha çok görülen selülit, hepimizin korkusudur. Yaş ilerledikçe artmasıyla beraber birçok sebebi vardır:

  • Eğer beslenme düzeniniz yağ ağırlıklıysa maalesef ki selülit oluşumunun önüne geçemezsiniz!
  • Hormonlarınızda ciddi değişimler varsa örneğin hamileyseniz veya bazı ağır ilaçlar kullanıyorsanız selülitlere takılmayın gelip geçicidir.
  • Hızlı kilo alıp veriyorsanız cildiniz ve organlarınız duruma adapte olmakta zorluk çekebilir.
  • Sigara kullanımı her hastalığa olduğu gibi selülitlere de destek veriyor. Bırakmak için hemen aile hekiminize ücretsiz olarak danışabilirsiniz.
Selülit Neden Oluşur?

Bridge İle Hepsine Veda!

Bridge Nedir?

İlk olarak yere sırt üstü uzanmanız gerekir. Ayaklarınız yerde ve bacaklarınızın arasında belirli bir açı olacak şekilde kırık bir pozisyonda olmalı. Kollarınızı yanlarda vücudunuza paralel ve düz bir pozisyonda tutmalısınız. Kalçanızdan ve sırtınızdan güç alarak belinizi yavaşça yukarı ve aşağı hareket ettirmelisiniz. Egzersiz sırasında ayak tabanlarınız yer ile mutlaka temas etmeli, aksi takdirde yaptığınız egzersizin bir anlamı olmayacak ve zorlanacaksınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.