Bu Hareketleri Yaparak Evde Kol Kasınızı Geliştirebilirsiniz

Spor yapmak için spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Evde de spor yapmanız mümkün.

Evde kol kası hareketleri

Evde kol kası hareketleri nasıl yapılır? Kol kası egzersizleri neler? Kol kaslarını geliştirmek için egzersizler nasıl yapılır? Evde kol kası geliştirme hareketleri neler? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Şınav ile kol kaslarınızı geliştirin

Şınav ile kol kaslarınızı geliştirin

Şınav çekmek kol kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Bu hareket yalnızca kol değil karın, sırt ve bacak kaslarınızı da çalıştırmaktadır.

Şınav pozisyonu almak için öncelikle ayaklarınızı uzatmalısınız. Ayak parmaklarınızdan destek almalı ve elinizin üzerinde durmalısınız. Kollarınızı bükmeli ve yere yaklaştırmalısınız. Bu pozisyonda bir süre kalmalı ve sonrasında eski pozisyona dönmelisiniz.

Plank ile kol kaslarınızı geliştirin

Plank ile kol kaslarınızı geliştirin

Plank egzersizi ekipman gerektirmeyen ve kol kaslarınızı geliştiren bir egzersizdir. Öncelikle bu egzersiz için şınav pozisyonu almanız gerekecek. Yere doğru eğilmemeli ve kollarınızı bükülü tutmalısınız. 30 saniye boyunca bu pozisyonda kalmalı ve beklemelisiniz. Bu hareket başlarda zor gelebilir ancak kaslarınız geliştikçe daha rahat yapacaksınız ve süreyi arttıracaksınız.

Pazu egzersizi ile kol kaslarınızı geliştirin

Pazu egzersizi ile kol kaslarınızı geliştirin

Bu egzersiz için çift dambıla ihtiyacınız olacaktır. Halter de bu egzersiz için yardımcı olan spor ekipmanlarından. Ayakta sırtınızı dik tutarak ve karın kaslarınızı sıkarak durmalısınız. Elinize dambılı alarak kollarınızı dirsekten kavrayıp dambılı omzunuza çekmelisiniz. Bu egzersizi doğru yaparsanız kol kaslarınız zamanla artış gösterir.

Dairesel kol ve makas hareketleri ile kol kaslarınızı geliştirin

Dairesel kol ve makas hareketleri ile kol kaslarınızı geliştirin

Bu hareket için ekipmana ihtiyacınız yok. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açmalı ve kollarınızı yana uzatmalısınız. Kontrollü ve hızlı şekilde kolunuzu saağ yönünde çevirmelisiniz. Makas için de kollarınızı öne doğru uzatmalısınız. X harfi oluşturmanız gerekecek.

Sandalye hareketi ile kol kaslarınızı geliştirin

Sandalye hareketi ile kol kaslarınızı geliştirin

Bu hareket de evde yapılacak en iyi egzersizlerden bir tanesi. Bir sandalye ya da koltuu arkanıza almalı ve kenarlarından tutmalısınız. Dizlerinizi yere yönelecek şekilde kırarak alçalmalı ve yükselmelisiniz.

Evde yapabileceğiniz bu hareketler kol kaslarınızı geliştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Beslenme düzeninizi de düzelterek sağlıklı ve gelişmiş kaslara sahip olabilirsiniz. Ancak bu hareketleri doğru yapmak son derece önemli. Vücudunuzu incitmeden bu hareketleri doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bunun için videolardan yardım almak oldukça yararlı olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.