Bu Kare Bakan Koca’yı İsyan Ettirdi!

Son güncelleme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları her gün maske kullanımı ve sosyal mesafe için uyarırken bir vatandaşın maske kullanımına dikkat çekti.

Bir vatandaşın maske kullanımı hakkında sosyal medyadan görüntüyü paylaşarak uyarıda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  “Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim” tepkisini gösterdi.

11 Mart’tan bu yana yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) ile mücadele eden Türkiye, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan tedbirlerin başarılı bir şekilde uygulanması sonucu salgını kontrol altına alınmış ve yeni normalleşme 1 Haziran itibari ile başlamış olsa da vatandaşlar halen kurallarını tam olarak uygulamıyor.

Bu Kare Bakan Koca’yı İsyan Ettirdi!

Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere salgınla mücadele eden uzman isimler maske kullanımı konusunda hayati uyarılarda bulundu. Fakat birçok yerde vatandaşlar bu kuralı ihlal ederek maskeyi tam olarak ağız ve burun bölgesini kapatacak şekilde takmazken bir vatandaşın yaptığı ise herkesi şoke etti.

Bakan Koca vatandaşı yaptığı görüntüye isyan ederken bu görüntüyü de sosyal medyadan paylaştı.

“MASKE TAKMIŞ AMA GÖZÜ GERÇEĞE KAPATMIŞ”

Toplu taşımada maskeyi ağzına değil, gözüne takan bir vatandaşın fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Bakan Koca, “Sıfır yeni vaka hedefine ulaşmak için, riske karşı uyanık olalım: Virüs, ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ağız veya burun açık kalırsa, maske takmış ama gözümüzü gerçeğe kapatmış oluruz. Risk bu kadar mesafesizken uyarıları dinleyelim” ifadelerini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.