Bu Pazara Büyücüler Geliyor! İşte Dünyanın En Korkunç 5 Yeri!

Dünya’da deniz, manzara ve güzelliğin tadı çıkarılırken bazı maceraseverler ise oldukça ilginç ve hatta korkutucu yerlere giderek deneyim yaşıyor. Merak duygusunu tetikleyen bu korkunç yerlerin müdavimleri ise çoğunlukta büyücüler oluyor. Bizde sizin için gitmeden de orayı keşfedebileceğiniz 5 korkunç yeri yazdık.

Lome Voodoo Pazarı, Togo

Lome Voodoo Pazarı, Togo ülkesinde bulunuyor ve bu Pazar Whan pazaı gibi cnlı hayvanlarda değil bu hayvanların kemiklerinden oluşuyor. Bu pazarın ise en büyük müşterileri birer büyücü.

Beelitz Heilstätten Sanatoryumu, Almanya

Almanya’da bulunan Beelitz Heilstätten Sanatoryumu’nun korkunç olasının nedeni içindeki eşyalar.  Paslı yataklar, asma yapraklarıyla örtülmüş binalar ve duvarları yıllar içinde grafitiyle boyanmış, badanaları soyulan boş koridorlar binayı oldukça ürpertici hale getiriyor.

Amsterdam İşkence Müzesi

Dar koridorları loş ışık ile aydınlatan işkence müzesinin içinde işkence aletleri yer alıyor. Müzeyi gezebiliyorsunuz fakat Ortaçağda kullanılan işkence aletlerinin sergilendiği müze size insanların ne kadar acımasız olduğunu gösteriyor.

Aokigahara Ormanı, Japonya

Fuji Dağı eteklerinde yer alan bu orman, birçok korku filminde de geçiyor. Bu ormanda her yıl binlerce insan intihar ediyor ve bu konuda kimse o insanlardan haber alınamıyor. İntihar ve kayıp vakalarının çok görüldüğü ormanda ruhların dolaştığı efsanesi de yaygın bir inanış.

Connecticut Büyücülük Müzesi

Amerika’da olan bu müze yine büyücülerin favori mekanı. Çünkü bu müze, geçmişteki büyücülerin kullandıkları malzemeler,  büyülü aynaların, korkunç oyuncak bebeklerin sergilendiği bir yer

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.