Bu Yüzleri Tanıyor Musunuz?

Yapay zekanın bize sunduğu bir hizmetle karşılaştım ve bunu sizinle paylaşmak istedim çünkü hem mükemmel bir durum hem de aslında biraz ürpertici bir etki yarattı.

Belki denk gelmişsinizdir bazı markalar izinsiz olarak bazı insanların görsellerini kullanırlar ve iki tarafta bazen kötü sonuçlar ortaya çıkartır mahkemelik bile olabilirler ya da markalar reklam yüzleri için çok fazla para harcaya bilirler. Sadece bununla da sınırlamak istemem ama benim aklıma ilk etapta kullanım alanı olarak kesinlikle bu alanlar geldi. Ama farklı alanlarda kullanılmaya başlanırsa da çok farklı sonuçları olabilir gibi geliyor.

Sanal yüzler; Sanal dünyanın bize sunmuş olduğu son yapılar arasında yer almakta. Yapay zeka ile üretilen ve dünyada eşi olmayan insan yüzleri biraz öncede bahsettiğim gibi biraz korkutucu geliyor. Aslında güzel amaçlarla kullanıldığında evet olabilir diyeceğimiz bir çalışma. Ancak sanal insanlar ortaya çıkartabilecek bir yönünde bulunmakta yani sanal dünya gerçek insan sanal bir yüz bu şekilde insanlar kolayca dolandırabilir bile belki. Âmâ insanlar bunu sadece oyunlar, reklam yüzü veya belli amaçlar için kullanırsa çok sorun olacağını düşünmüyorum. Gerçekten çağın artık bize daha neler sunacağını çok merak ediyorum galiba bunlar sadece başlangıç diyebiliriz umarım farklı oluşumlar bizi şaşırtmaya devam eder.

Sanal yüzler ilk başta korkutucu gelse de inanılmaz gerçek oluşları bizden biri gelmesi çok güzel ve değişik bir durum gerçek olmadığı sanal olduğunu bildiğin bir yapı aslında bu tıpta bir şekilde kullanıla biliriz gibi geliyor. Kendi sanal yüzlerimizi oluşturmaya başlasak iyi olacak bu sanat dalı gelişecek gibi geliyor bana.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.