Bugün Arananlarda: Takıntılı Erkek Arkadaş

Son zamanlarda kadın cinayetleri maalesef gündemimizden çıkmıyor, çıkamıyor üstelik artmaya devam ediyor. Peki bunun sebebi nedir? Bu insanlar nasıl sevgili oldular? Siz erkek arkadaşınıza güveniyor musunuz? Sizin de erkek arkadaşınız takıntılı olabilir mi? Nasıl anlarız?

You adlı dizi takıntılı bir erkek arkadaşı konu alıyor

Erkek Arkadaşınız Takıntılı Mı?

Bildiğiniz üzere Mutlu Kaya, Ceren Özdemir ve üzülerek söylüyorum ki daha binlerce kadın bu psikolojik sorunları olan takıntılı erkekler yüzünden daha hayatlarının en güzel yıllarında bu dünyadan ayrılmak zorunda kaldılar. Belki Netflix’de denk gelmişsinizdir. “You” adında bir dizi oldukça popüler oldu. Bu dizinin konusu da takıntılı bir erkek arkadaşın neler yapabileceği hakkında. Her takıntılı erkek gibi karakterimiz oldukça normal ve romantik gözüken biri. İlk bakışta hiçbir şey anlayamazsınız. Nasıl davranacaklarını, neler söyleyeceklerini çok iyi bilirler. Onu mükemmel insan olarak zannedebilirsiniz. Dikkatinizi çekmek için her şeyi yaparlar. Üstelik manipüle etmek konusunda oldukça başarılıdırlar.

Sizi manipüle etmeye çalışırlar

Gerçek Yüzlerini Anlamak:

Öncelikle bu kadın cinayetleri hakkında ufak bir söz söyleyerek devam etmek istiyorum. Haberlerde ve sosyal medyada bu kadınlar için kullanılan “aşk cinayeti” başlığı adı altında cinayeti olumlayarak kurbanın yakınlarını yaralayacak, kadını suçlayacak (aldattığı eşi kafasına sıktı), kurbanın ismini açık bir şekilde verip zanlının adını sansürleyerek paylaşım yapan olası suç ortaklarının kullanabileceği bilgileri yayıp detay vererek haber paylaşılmaz.

Devam ediyoruz.

Her takıntılı erkek arkadaşın açık vereceği bir ortak noktası vardır. Bunları öfke krizleridir. Bu durum ilk defa yaşandığında sizden özür dileyerek bir şekilde tatlı dil ile sıyrılabilirler fakat bu son olmayacak. Bunun yeniden olmasına izin vermemelisiniz! Eğer herhangi bir erkek arkadaşınız sizi fiziksel olarak incitirse bu gerçek bir kaza olmadığı takdirde ondan hemen ayrılmalısınız! Sağlıklı bir ilişkide karşı taraf size ne kadar sinirli olursa olsun sizi asla incitmez. Bir tartışmada konuşarak problemleri çözersiniz, iki taraf da gerekirse özür diler ve birbirinizi sevdiğinizi hatırlatırsınız.

Size zarar verirse AYRILIN!

Sağlıklı bir ilişkide karşı taraf size zarar vermez

Ayrıldıktan Sonra Peşimi Bırakmıyor

Boşuna takıntılı demedik. Çünkü bu insanların nasıl olduğunu fark ettiğimizde artık kartları açık oynamaya başlarlar. Hiçbir tehditten, şantajdan kaçınmazlar. Sizin zaaflarınızı bilir ve bunları kullanırlar. Bu gibi durumlarda artık sosyal medya üzerinden sesimizi daha rahat duyurabiliyoruz. Kimseden korkmayın, saklamayın. Hiçbir şey sizden kıymetli değil. Ailenize anlatın bu durumu. Daha sonrasında polisle ya da ALO 183 hattından size yardım edecek yetkililere ulaşabilirsiniz. Dışarıda birinin sizi takip ettiğini düşünüyorsanız ise KADES, kadınların ve çocukların her türlü şiddete maruz kalmasını engellemek amacıyla yapılmış resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanmış olan uygulama, kadınlar ve çocuklar için acil müdahale uygulamasıdır.

Sağlıklı değilse ayrılın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.