Burada 10 Yıldır Hiç Erkek Çocuk Doğmuyor!

İlginç ama gerçek dediğimiz Polanya’nın Miejsce Odrzanskie köyünde en son erkek bebek 10 yıl önce dünyaya geldi!

Nüfusun çoğunluğunun kız olması nedeniyle ‘erkek işi’ diye tanımlanan işleri  kızlara öğretmeye başladılar. Hatta gönüllü itfaiye eğitimi alanların tamamı kızlardan oluşuyor. Eğitimler sırasında yangın söndürme ve ilkyardım dersleri alıyorlar. Tabii oyuncak ayıların yardımıyla…

Çocuk nüfusunda yaşanan bu dengesizliğin, bir tesadüf mü yoksa bilimsel bir nedene mi dayandığı ise tam anlamıyla muamma. Öyle ki bilim insanları dhi bu konuyu ele aldı ve gerçekten bilimsel bir cevabın olup olmadığını araştırmaya konuldu.

Fakat hala net bir veriye rastlanamadı.

Konuyla ilgili belediye başkanı başkanı, birçok doktorun ve kişinin de erkek çocuğun doğması için kendisine tavsiyelerde bulunduğunu ifade etti. Bu tavsiyeler arasında kadınların daha fazla kalsiyum tüketmesi ya da yatağın altına balta konulması da bulunuyor.

Belediye Başkanı Krystyna Zydziak, bu tavsiyelerin hiçbirinin işe yaramadığını belirtiyor ve erkek çocuk sahibi olacak aileye ödül vereceğini söylüyor.

Zydziak, doğacak ilk erkek çocuğunun ailesini ödüllendireceğini söyledi ve ekledi: “Bu haber medyada o kadar konuşuldu ki, gelecek erkek bebeğin adını bir sokağavermeyi bile düşündüm. Ama aileye güzel bir hediye almayı düşünüyoruz. Ayrıca o bebeğin anısına meşe ağacı dikmeyi de öngörüyoruz.”

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.