Burcu Biricik: ‘Geçmişimde Yaşadığım Cinsel Tacizler Var’

Son güncelleme:

Burcu Biricik, oyuncu Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı yönündeki haberlerden konuşulurken ‘kadın olarak hiçbir şiddet kabul edilemez’ dedi ve yıllar önce yaşadığı bir taciz olayından bahsetti.

Arkadaşlarıyla bir mekandan çıkarken görüntülenen ve basın mensuplarıyla sohbet eden Burcu Biricik, geçmişte yaşadığı taciz olayından bahsedip insanlardan yardım isteme şansı olduğunu ve insanların da ona yardım ettiğini dile getirdi.

Burcu Biricik: ‘Geçmişimde Yaşadığım Cinsel Tacizler Var’

Muhabirler “Sizin başınıza böyle bir şiddet olayı geldi mi?” sorusu soruyorlar ve oyuncu Burcu Biricik; “Gelmedi ama hepimiz bir şekilde tacize uğruyoruz; sözlü olsun, tensel ve temassal olsun. Benim de geçmişimde yaşadığım maalesef cinsel tacizler var. O an sesini çıkarabiliyorsun ya da çıkaramıyorsun maalesef. Her kadına sorun, başına gelmeyen yoktur; dolmuşta, metrobüste gelmiştir. Bu normalleştirilemeyen bir gerçek. Biz kimseyi taciz etmiyor ve şiddet göstermiyorsak, kimse de bize göstermeyecek. Bu çok korkunç bir zihniyet.” açıklamasında bulunuyor.

Ardından o an insanlardan bağırarak yardım istediğini ve etrafında olan kişilerin de ona yardım ettiğini açıklayıp kurtulma temennilerini dile getiriyor;

”Ben yaşadığımda o an bağırabilme ve insanlardan yardım isteme gücüm oldu. İnsanların bana yardım etme gücü oldu. Bu kabul edilebilir bir şey değil. İnşallah bir gün bu zihniyetimizden kurtuluruz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.