Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Merak Edilenler!!

Günümüzde güzellik anlayışı artık çok farklı şekilde algılanıyor. Güzel burunlar, güzel göğüsler, güzel yüz hatları kusursuz vücut v.s gibi estetik ile ilgili herşeyin ne kadar popülerleştiğini görüyoruz. Sosyal medyada ünlülerin ne kadar çok estetikli olduklarını eleştirselerde gerçek halleri hakkında da aynı şekilde eleştiriliyor. Bu sebep ile insanlar güzel görünmeye çalışıyor. En çok merak edilen burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiği nasıl yapılır? ameliyatlarında hangi teknikler kullanılır?

Burun ameliyatı estetiği ikiye ayrılmaktadır. Açık ve kapalı tekniklerin avantaj ve dezavantajları bulunur.

Açık rinoplasti: ”Burun delikleri arasının alt kısımdan küçük bir kesi ile açılarak gerçekleştirilir. Bu kısmın açılması cerraha daha geniş bir görüş açısı sağlamaktadır. Genelde kıkırdak ve kemikte uygulanan işlemler kapalı teknikle ile aynıdır.”

Kapalı rinolaplasti:  ”Kapalı burun estetiğinde kesiler burun delikleri içindedir. Kapalı teknikle gerçekleştirilen ameliyatlarda cerrahi anlamda görüş açısı daha az olmakla birlikte dışarıdan görülen bir dikiş izi kalma ihtimalı bulunmamaktadır. Ayrıca açık rinoplasti yöntemine göre  iyileşme süresi daha kısa sürede gerçekleşmektedir.”

Burun Ameliyatından Korkmalı mıyız?

Burun estetiği ameliyatında genel olarak çok ağrılı geçmemektir. Gelişen teknoloji ve yenilenen yöntemlerle eskisi kadar morluk ve şişlik olmayacaktır. Ancak ameliyat sonrası 1 yıl burnumuzu çok iyi korumalıyız. Ve doktor seçimini çok dikkatli yapmamız gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.