Büşra Pekin Kimdir?

Büşra Pekin, 30 Haziran 1982 tarihinde babasının işi nedeniyle gittikleri Suudi Arabistan’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir.

Büşra Pekin Kimdir?

Annesi Ankaralı, babası ise İstanbulludur. Çocukluğu, doğum yeri olan Suudi Arabistan ve İzmir arasında geçmiştir. 5 yaşında İzmir’e yerleşmişlerdir. Yaşar Neng Koleji’nde okumuştur, okul kapatılınca lise eğitimini lise son sınıfı ABD Arkansas Lake Side High School’da tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra İzmir’e dönmüş ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Ardından İstanbul’a yerleşip BKM Atölye Oyuncuları arasına katılmıştır.

Büşra Pekin Kimdir?

“Bir Demet Tiyatro”, “En Son Babalar Duyar”, “Kutsal Damacana” ve “Ağır Roman”, “III. Richard”, “Cadı Kazanı” ve “Selvi Boylum Al Yazmalım”da oynamıştır.

Sinema hayatına 2007 yılında çekilen “Kutsal Damacana” adlı sinema ile başlarken Şafak Sezer, Settar Tanrıöğen, Yıldırım Memişoğlu,Ersin Korkut, Eyşan Özhim, Erdal Tosun ile birlikte rol almıştır.

Büşra Pekin Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde Serdar Ortaç’ın canlı yayınına katılan Şafak Sezer bu konu hakkında Büşra Pekin ve Ersin Korkut için Kutsal Damaca‘nada oynadıklarını hiç belirtmediklerini bu film ile tanındıklarını belirtmişti ve üzüntü ile şunları söylemişti;

”İkisi de ‘no name’di. Ersin hariç Ersin yine bir şeydi ama Büşra’nın hiçbir şeyi yoktu. Büşra orada şöhret oldu.”

Ardından Büşra Pekin’den de şöyle bir cevap gelmişti; “Biz telefonla konuştuk. Uzun süredir aramıyoruz, sohbet etmiyoruz diye sitem etmiş. Herhangi bir sorun yok. Ersin’in de, benim de hiçbir zaman öyle bir tavrımız olmaz. Kutsal Damacana filmi ikimizin de çok sevdiği, çok severek oynadığımız bir filmdi. Ne zaman konusu açılsa güzel bahsettiğimiz bir film ama hiç konusu açılmadan başarımızdan, işimizden bahsetmiyoruz.”

2014 yılında İnternet fenomeni Pucca’nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Allah Beni Böyle Yaratmış ve Ay Hadi İnşallah gibi kitaplarından esinlenerek çekilen “Hadi İnşallah” adlı sinema filminde Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın,Sinasi Yurtsever ile beraber rol almıştır.

Büşra Pekin, 2014 yılında başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Sinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü’nün oynadığı “Kardeş Payı” dizisinde konuk oyuncu olmuştur.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaristliğini ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı “Mucize” adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol almıştır.

Oynadığı Diziler;

2002 En Son Babalar Duyar
2003 Hayat Bilgisi
2006 Bir Demet Tiyatro
2006 Fırtına Melahat
2008 Sınıf
2008-2010 Çok Güzel Hareketler Bunlar
2010 Geniş Aile
2011 Muhteşem Yüzyıl
2011 Aşağı Yukarı Yemişlililer
2012 Annem Uyurken
2012 İşler Güçler
2014-2015 Kardeş Payı

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.