Alış veriş sevenlerin hoşuna gidecek bir yazı olacak.Özellikle büyük markaların yapmış olduğu indirimleri takip etmekte zorlananlar için genel ve her yıl yaptıkları indirimlerden ve püf noktalardan bahsedeceğim. Size özellikle Avm sektörünün sosyal medyanın ve e-ticaretinde gelişmesi ve bir çok insana ulaşım sağlanmasından dolayı artık bu iş daha kolay bir hale gelse bile bazen büyük markalar ters köşe yapabiliyor.

öncelikle Avm’nin gözdelerinden ve biraz cep yakan mağazalardan başlamak istiyorum. Çünkü diğer markalar genellikle sürekli olarak indirim yapmaktalar.Büyük markalar indirim dönemlerinde fiyat farkları çok fazla olduğu için tüketiciler fırsat kollaması gerekiyor.Bu yüzden aslında güzel bir pazarlama stratejisi kuran mağazalar sürekli odak noktasında olmayı başarıyor.Örneğin; sezonda 300 TL olan bir ürünün bir anda 80 TL  olduğu için algı değişikliği sağlayarak aslında stoklarından kurtuluyorlar.

İndirim dönemleri 4 dönem olarak tanımlarız aslında sezon orası ve sezon sonu olmak üzere kış ve yaz olarak da ikiye ayrılan sezonlar vardır.Baharlık ve daimi kullanılan parçalarda çok fazla indirim yapılmaz ama onlarda bu durumdan etkilenir. Kış dönemi indirimleri kasım ve mart dönemlerinde zirveye ulaşır özellikle geceleri iyi takip edin çünkü bazı favori ve çok satan ürünleri geceleri indirim yaparlar ve sabaha kadar tükenir.Buda stratejidir.Yazları ise özellikle haziran ve eylül aylarında indirim dönemleridir Temmuz da bazı markalar yapar ama kış dönemi ve yaz döneminde sıkı birer takipçi olun mutlaka sosyal medya hesaplarını takip edin yurt dışı üretimi yapan İtalyan ve İspanyol markalar pazarlama stratejisini çok iyi kullandıkları için sizlerde bu fırsatları kaçırmayın. O zaman iyi alışverişler size.

 

35780cookie-checkBüyük Markaların İndirim Dönemleri