Büyükada’da Tatil Nasıl Yapılır

Son güncelleme:

İstanbul’un yoğun trafik, gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için bir yer arayanlar Büyükada’nın sakin ve huzurlu bölgelerini tercih edebilirler. Oradaki huzurlu havayı çekenler her fırsatta oraya tekrar gitmek isterler.

İstanbul’da yaşayanlar adaya motorlu, deniz taksisi veya feribotla tatil veya balayı için gidebilirler. Plaj, pavyonlar, çay bahçeleri, doğal ve tarihi yerleri bu şehir ile büyülemek için keyifli bir günlük gezi yapabilirsiniz.

Büyükada’da Günlük Aktiviteler

Adaya yapılan turlar genellikle günlük olarak düzenlenir ve yolculuk sabahın erken saatlerinde başlar. Günlük gezide, adadaki Aziz Nicholas Manastırı, Hamidiye Camii, Yörük Ali Plajı, Reşat Nuri Güntekin Evi ve Ermeni Katolik Kilisesi’ni görebilirsiniz ve fayton turları yapabilirsiniz. Tertemiz plajları ve çiçekli sokakları ile bu adada sizi açacak ve yeşillikleri ve mavisi ile kucaklayacak harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Her köşede bulabileceğiniz bisikletlerle adayı ziyaret edebilir, tatilin daha hızlı tadını çıkarabilirsiniz. Karşılaştığınız görkemli manzaraların fotoğraflarını çekebilir ve hatıra olarak saklayabilirsiniz. Plajlarda yüzme ve dalış yapma imkanı da vardır. Ayrıca feribota atlayarak diğer adaları da ziyaret edebilirsiniz. Plaj yakınındaki otellerde bir gün kalabilir ve can sıkıcı motorlu taşıtlardan rahatsız olmadan rahatlayabilirsiniz.

Fiyatlar oldukça uygun olduğundan oteller kaliteli hizmet ve sıcak bir ortama sahiptir. Sevgilinizle veya partnerinizle romantik bir günlük gezi yapabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Özellikle yaz ve ilkbaharda, adada yerli ve yabancı turistler var, bu nedenle hafta sonları otellerde bir yer bulmak zor. Çözüm önceden otel rezervasyonu ve işinizi garanti etmektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.