Çağrı Tanerin Yaptığı Çekilişler Hakkında Sıkça Sorulanlar

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan çekilişler oldukça fazla ön planda. Genellikle en büyük çekilişleri sponsorlarla birlikte Çağrı Taner yapıyor.

Birçok farklı markaların bulunduğu telefon, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar, PS4 çekilişi.

Çağrı Taner Kimdir?

Sosyal medya fenomeni olarak tanıdığımız ve gerçek adını bilmediğimiz Çağrı Taner 1996 Samsun doğumlu olup 24 yaşındadır. Facebook’ta güncel olarak 4 Milyona yakın takipçisi, Instagram’da 16 Milyon takipçisi, Twitter’da ise 3 Milyon küsur takipçisi bulunmaktadır. Tam olarak nereli olduğu, eğitim durumu, nerede yaşadığı gibi kendi kişisel hayatıyla ilgili hiçbir bilgi yoktur. İlk fenomen olduğu dönemlerde çok uzun zamanlar internette yüzünün gözüktüğü herhangi bir resmi bile bulunmamaktaydı.

Ünlü sosyal medya fenomeni Çağrı Taner’i bu fotoğrafla tanıdık.

İçimizden Biri

Hakkında daha fazla bilgi bulunmamasına rağmen bu kadar sevilmesinin sebebi paylaştığı tweetlerde, resimlerde ve videolarda eğlenerek kendimizi bulmamızdan geliyor. Zaten o da kendisini içinizden biri olarak tanımlıyor. Sosyal medyadaki paylaşımlarının yanında müzikle de ilgileniyor.

Çağrı Taner Kimdir?

Yazar Çağrı Taner

Çağrı Taner

Sosyal medya fenomenliğinin yanı sıra yazarlığa da soyunan Çağrı Taner’in Hüzünlü Bir Ponçik ve Erkeklerin İç Sesi isimli iki kitabı bulunmaktadır.

Hüzünlü Bir Ponçik Kitabı

Fenomen Çağrı Taner, ilk kitabı olan Hüzünlü Bir Ponçik ile okuyucuyla buluşuyor. Piyasayla çıkışıyla birlikte oldukça büyük ilgi toplayan ve kitap mağazalarının çok satanlar raflarından yer edinen bu kitap acıyla aşkın birlikte işlendiği bir konuyu ele alarak okuyucuyu derinden etkiliyor. Mutsuzlukla sonlanan bu aşk hikâyesi ünlü fenomenin sosyal medya paylaşımlarını da içine alarak geniş bir kitleye ulaşmış oluyor. Bu aşk hikâyesinin Çağrı Taner’in başında geçtiği söyleniyor. Yine söylenene göre bu hikayeyle birlikte ünlü fenomenin tüm hayatı değişirken aynı zamanda da Çağdaş Türk Edebiyatı’nın en çok okunan yazarlarından biri oluyor.

Haftalarca en çok satanlar listesinde 1. numarada bulunan Hüzünlü Bir Ponçik

Hüzünlü Bir Ponçik kitabı, romantik hikayeler okumaktan zevk alan okurlar için başarılı bir eser olma özelliği taşıyor. Çok bilinen Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Batman gibi yazarların tarzlarıyla örtüşüyor. Herkesin yaşayabileceği gerçekçi tarzı ile okuyucuyu kendisine kilitlemeyi başarıyor. Kitap, gerçek hayatın acılarıyla yüzleşmemize neden oluyor.

Kitaba göre; küçük yaşta ölümle yüzleşmek zorunda kalan Çağrı’nın büyümesiyle başlayan hikaye, anne ve babanın sevgisinin, ilgisinin eksikliğiyle git gide derinleşiyor. Yaşadıklarına rağmen vazgeçmeyen Çağrı, dedesinin destekleri sayesinde kendi hayatını kuruyor. Bir süre sonra hayatının aşkı olan Elif ile tanışıyor. Çağrı’ya göre aşkın başladığı yerde hayat başlıyor. Bu düşünceyle devam ettiği ilişkisinde Çağrı, Elif’le birlikte yaşayacak kadar uzun bir yol katediyor. Elif’in bir anda kaybolmasıyla Çağrı paramparça oluyor. Elif’in gitmesiyle Çağrı kendini herkese karşı kapatarak soyutluyor. Elif’in ölüm haberiyle birlikte Çağrı’nın peşini küçük yaşından beri bırakmayan ölüm yine geliyor. Bu haber üzerine kitap dayanılamayacak acılar yaşayan Çağrı’nın hayata tutunma mücadelesi ile devam ediyor.

Erkeklerin İç Sesi Kitabı

Erkeklerin İç Sesi kitabının yazarı olan sosyal medya fenomeni Çağrı Taner kitabın tanıtımıyla ilgili yaptığı açıklamasında, kolay bir şekilde kırılan biri olduğunu ve durumdan bıktığını dile getiriyor. Ayrıca hayatının geçmiş dönemlerinde çok düşünceli olduğunu, en mutlu anlarında bile geçmişle ilgili üzüntülerini ve kaygılarını düşünmekten kendini alıkoyamadığını söylüyor. Şimdi ise tüm bu üzüntü ve kaygılarından kurtulup bundan “delilik” olarak bahsetse de her şeye gülüp geçerek olayların üstesinden eğlenceli bir şekilde geldiğini ifade ediyor. Kitabını, “Bir erkeğin içinden, sadece erkeklere değil, hepimize…” diye açıklıyor.

Çağrı Taner’in ikinci kitabı Erkeklerin İç Sesi

Çağrı Taner Nasıl Para Kazanıyor?

Instagram’da çok fazla takipçisi olan Çağrı Taner oldukça fazla sponsorlu reklam alıyor. Bu reklamların karşılığında aldığı ücretlerin yanında profilinde düzenlediği çekilişler sayesinde de para kazanıyor. Çağrı Taner’in sadece bir tane Instagram sayfası bulunmuyor. 20’ye yakın sayfası bulunan ünlü fenomenin sayfalarının hepsi için ayrı bir ücretlendirmesi bulunuyor.

Çağrı Taner Nasıl Para Kazanıyor?

Çağrı Taner Çekilişleri Hakkında Bilgiler

Çekilişlerinde Ne Verdi/Veriyor?

Ünlü fenomen Çağrı Taner yaptığı çekilişlerde bu zamana kadar içinde BMW ve Mercedes’in de bulunduğu bir çok otomobil çekilişi gerçekleştirdi. Kazananların yorumlarına bakıldığında çekilişlerin güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Otomobillerin yanında telefon, tablet, bilgisayar gibi birçok teknolojik cihaz da çekilişlerde bulundu.

Çağrı Taner, çekilişleri Milli Piyango İdaresi onayıyla Instagram’da canlı yayın üzerinden gerçekleştiriyor. En büyük çekilişlerinden biri olan çekilişte verdiği ödüller aşağıdaki gibidir;

En büyük çekilişlerinden bir tanesi
 • BMW 1.16 2009 Model
 • Yuki YK-27 Sportman 5000 Model Motorsiklet
 • 2 adet İphone
 • 2 adet Apple Macbook Air
 • 4 adet Casper Laptop
 • 20 adet iXtech ThinBook
 • 8 adet Oppo Realme C2 Duos
 • 7 adet Honor 7S
 • 18 adet Casper Via P3
 • 20 adet Alcatel 1T10 Tab
Aşağıda yazanların tüm hepsi bu çekilişte verildi!

Bu da diğer bir dev çekilişte verdiği ödüllerin listesi;

 • 1 kişiye Range Rover
 • 1 kişiye Audi A3
 • 5 kişiye iPhone 11
 • 3 kişiye PlayStation 4
 • 20 kişiye Alcatel Tablet
 • 20 kişiye Thinbook
 • 5 kişiye Apple Watch Saat
 • 10 kişiye Air One Telefonu
 • 10 kişiye Redmi 9
 • 5 kişiye Redmi 8 Note
 • 5 kişiye Kahve Makinesi
 • 5 kişiye Saç Düzleştirici

Çekilişle verdiği hediyelerden diğerleri; BMW Z4 Cabrio, Mini Cooper ve daha birçok telefon, tablet, bilgisayar, fotoğraf makinesi.

Post yoluyla duyurulan büyük çekilişlerin yanında storyler üzerinden gerçekleştirdiği küçük çekilişleri de bulunmaktadır. Story üzerinden olan çekilişlerde çok basit sorular sorar, “ Türkiye’nin başkenti neresidir?” gibi ve doğru cevap verip sponsorları takip ettikten sonra sonra çekilişe katılmış olursunuz. Bu çekilişler genelde günlük olur. Bir, iki telefon, para, altın gibi ödülleri bulunmaktadır.

Çekilişe Nasıl Katılırım?

Çağrı Taner çekilişleri sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden yaptığı için öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekiyor. Instagram hesabınızı açıktan sonra öncelikle Çağrı Taner’in çekiliş yapacağı profilini takip etmeniz ardından da profilde takip edilen sponsorların tümünü takip etmek gerekiyor. Bu sponsorların sayısı değişiyor. Genellikle 50 – 90 arası sponsor bulunuyor ve eksiksiz hepsini takip etmek zorundasınız. Daha sonra çekiliş gönderisinin altına bir arkadaşınızı etiketleyerek ve gönderiyi beğenerek çekilişe katılmış oluyorsunuz.

Çekilişlerden bir diğeri

Hikayesinde paylaştığı küçük çekilişlerde ise sorulan soruyu doğru cevaplayıp hikayede profilleri bulunan sponsorları takip ederek çekilişe katılıyorsunuz.

Çağrı Taner, sayfalarının genellikle hepsinde çekilişler gerçekleştiriyor. Bu yüzden de hepsini takipte kalarak şansınızı artırabilirsiniz. Aynı zamanda çekilişlerde takip ettiğiniz sponsorlarda Çağrı Taner dışında birçok çekiliş yapabiliyor. Onları da takipte kalmanız sizin yararınıza olabilir.

Çağrı Taner Çekilişleri Güvenli Mi?

Çağrı Taner, çekilişleri Milli Piyango İdaresi’nin izniyle düzenlediğini çekilişlerinde belirtiyor. Milli Piyango İdaresi’nden kontrol ederseniz izin listesinde adının olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda canlı yayın da yaptığı çekilişlerden sonra kazananların videolarını ve fotoğraflarını da paylaşarak çekilişe olan güvenimizi kazanıyor.

Çekilişle verdiği arabalardan birini teslim ederken çekilen fotoğraf.

Çekilişten Kazandığım Ödül Bana Nasıl Ulaşıyor?

Canlı yayında gerçekleşen çekilişte isimleriniz kayıt altına alınmış oluyor daha sonra kazananlar için ayrı yapılan bir sayfa üzerinden Çağrı Taner ekibine ulaşarak çekiliş kazandığınızı mesaj atıyorsunuz ve kontrol ettikten sonra gerekli iletişim bilgilerinizi alarak kargo yoluyla ödülünüzü size ulaştırıyor.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesabı nasıl açılır?
 • Telefondan Instagram hesabı açacaksanız öncelikle Google Play Store üzerinden ya da AppStore’dan Instagram uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
 • https://www.instagram.com/ adresi üzerinden “Kaydol” yazısına tıklıyorsunuz.
 • Eğer bir Facebook hesabınız varsa hesapları bağalayarak Facebook üzerinden kaydolabilirsiniz. Yoksa orada Instagram’ın sizden istediği bilgileri girmeniz ve daha sonra “Kaydol” butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Butona tıkladıktan sonra Instagram hesabınız açılmış olacaktır ve sizi direkt açmış olduğunuz Instagram sayfasına yönlendirecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.