Cavit Çetin Güner, Doğum Günü Olan 21 Şubat’ta Türk Kanser Derneği İçin Bir Kampanya Başlattı

Diriliş Ertuğrul dizisinden de tanıdığımız Cavit Çetin Güner, 21 Şubat olan doğum gününde, kanser hastaları için umut olacak bir kampanya başlatıyor. Sosyal medya hesabından Türk Kanser Derneği adına yapılan bu bağış kampanyasını duyuran Cavit Çetin Güner, sevenlerine ve hayranlarına şu şekilde seslendi: “Sevgili ailem ve dostlarım, 21 Şubat benim doğum günüm. Bu doğum günümde bana verebileceğiniz en güzel hediye kanser hastaları için yapacağınız bağışlar olacak. Türk Kanser Derneği için açtığım kampanya linkine Bio’mdan ulaşabilirsiniz. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.” Başarılı oyuncu Güner’in sosyal medya hesabındaki Türk Kanser Derneği için açılan kampanya linki ise şu şekilde:

https://fonzip.com/tkd/kampanya/cavit-cetin-guner-dogum-gunu-bagis-kampanyasi

Başarılı oyuncu, kanser hastaları adına bir kampanya başlattı.

Türk Kanser Derneği, Erken Tanı Hayat Kurtarır Sloganı ile Yola Çıkıyor.

Erken tanıdaki toplum bilinçlenmesinin tedavisinde çok önemli olduğunu kanser hastalığı, erken tanıdaki gecikme sebebiyle yılda binlerce ölüm veriyor. Vakit sıkıntısı, testlerden korkma gibi endişelerle erken tetkik ve taramaların aksaması, kanser hastalığındaki teşhisi farklı boyutlara itiyor. En önemli risk faktörleri arasında genetik faktörler, sigara ve alkol kullanımı, bozuk beslenme alışkanlıklarına bağlı obezite gibi durumlar, sedatif yaşam tarzı gibi durumları barındıran kanser, kişiye bağlı olan ve olmayan risk faktörlerine sahip. Örneğin genetik faktörler kişiye bağlı değilken, sigara, alkol kullanımı veya beslenme alışkanlıkları gibi durumlar, davranışlar ile kontrol edilerek değiştirilebilir risk faktörleri. Bu davranışları kontrol ederek, kanserden uzun vadede kaçınmak mümkün. Erken tanı ile kanserden korunma şansı da daha yüksek bir ihtimale taşınmış oluyor. En sık görülen kanser türleri olan meme, prostat, rahim ağzı, bağırsak ve cilt kanserleri, erken tarama ve tetkikler ile birlikte önlenebilir düzeye indirgeniyor. Kanser taramalarını uygun yaş gruplarına ve uygun tarama yöntemlerine göre uygulamak da önem taşıyor. Türk Kanser Derneği, bu kriterlere uygun olarak sağlık taramalarını ücretsiz olarak topluma sunuyor. Erken tanı ile birlikte kanserdeki maliyet de azaltılarak toplum ve ülke için daha mutlu bir gelecek sağlanmış oluyor. Türk Kanser Derneği’nin önceliklerinden biri olan topluma kanser konusunda farkındalık kazandırmak, kanserle mücadelede önemli bir faktör olarak yer alıyor. Toplum bilinçlenmesi ile kanser sürecindeki sağlık tarama programlarına uyarak erken tanıyı sağlamak, seminer ve konferanslarla halka kanser hakkında bilgi vermek, Türk Kanser Derneği’nin yürüttüğü programlar hakkında bilgilendirmek, her yıl kansere bağlı binlerce ölümün önüne geçiyor.

Erken tanı hayat kurtarır sloganı ile Türk Kanser Derneği.

Türk Kanser Derneği’nin Yürüttüğü Çalışmalar Nelerdir?

Maddi imkanları kısıtlı hastalar için kapsamlı bir hizmet sunan Türk Kanser Derneği, tedavi ve takipten psikolojik desteğe kadar her adımda hastaların yanında oluyor. Kanser tedavisinde devletin geri ödeme programına dahil olmayan cerrahi müdahaleleri hastalardan ücret almadan gerçekleştiren Türk Kanser Derneği, protez, doku-organ nakli gibi birçok operasyonda maddi imkanı kısıtlı hastalara hizmet sunuyor. Tedavi sonrasında da kanser hastalarının yanında olan Türk Kanser Derneği, hastalığın tekrarlaması ihtimaline karşılık gerekli kontrolleri, hastanın yaşamına dair beslenme alışkanlıkları gibi konuları da ihmal etmiyor. Risk faktörleri dahilinde de hastayı kontroller konusunda bilgilendiren Türk Kanser Derneği, bu hizmeti yine ücret almadan gerçekleştiriyor. Dünyada yaygın olan kanser kuşkusuna karşılık ikinci bir görüşe başvurmak, Türk Kanser Derneği tarafından da ele alınan bir faktör. Laboratuvar bulgularının kesinliğine karşılık, kanser hastalığında görsel ve patolojik tetkiklerin değerlendirilmesinde farklı yorumlar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca kanser bulguları, başka bir hastalığa benzediği gerekçesiyle gözden kaçabiliyor veya kanser tanısını koymak bazen güç olabiliyor. Teşhisin ardında gelen tedavi yöntemleri de, hastalığın risk faktörlerine göre yarar-zarar durumları düşünülerek hekimlerle birlikte karar veriliyor. Kanserin farklı evrelerinde farklı tedaviler uygulanabiliyor veya tedavi yöntemlerinin sayısı artabiliyor. Kanser hastalarının ve yakınlarının bu konu hakkında bilgi sahibi olması, hastalık için büyük yarar sağlıyor. Bu bilgilendirme hizmetini hastalara sunan Türk Kanser Derneği, kullanılacak her tedavinin bilgisini de hasta ile paylaşıyor. Bunu, çok sayıda uzmanın bilgi ve deneyimlerinden yararlanarak gerçekleştiriyor.

Doğan Alp rolü ile Cavit ÇEtin Güner.

Bu Umut Dolu Kampanyayı Başlatan Başarılı Oyuncu Cavit Çetin Güner Kimdir?

21 Şubat 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Cavit Çetin Güner, Diriliş: Ertuğrul dizisindeki Doğan Bey karakterini başarı ile canlandırıyor. Ünlü oyuncu, annesi Rizeli bir ev hanımı, babası Bursalı bir şoför olan sıcak bir yuvaya doğdu. İki kardeşe sahip olan ünlü oyuncunun kendisinden iki yaş büyük ağabeyi ve 6 yaş küçük bir kız kardeşi bulunuyor. Aslen Bursalı olan Cavit Çetin Güner’in akademik hayatı İstanbul’da geçti. Eğitime Ziya Paşa İlköğretim Okulu’nda başlayan Güner, lise öğrenimini Kurtuluş Lisesi’nde tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki İstanbul Devlet Konservatuvarını başarıyla bitiren Cavit Çetin Güner, bu fakültenin Tiyatro bölümünden mezun oldu. Annesini kanserden kaybeden Güner, şimdi Türk Kanser Derneği için açtığı bu kampanya ile başka kanser hastalarının hayatlarına dokunuyor. Çocukluk yılları çok zorlu geçen başarılı oyuncu, altı yaşında su satarak geçimini sağladı. Birçok meslekte bulunan Cavit Çetin Güner, komilik, tezgahtarlık, pastanelerde çıraklık, gece bekçiliği, hamallık gibi birçok yerde çalıştı.

Yalancı Yarim ekibi ile Cavit Çetin Güner.

Cavit Çetin Güner, Uzun ve Başarılı Bir Oyunculuk Geçmişine Sahip.

İlk oyunculuk deneyimini, 2003 yılında yayınlanan Hayat Bilgisi adındaki popüler televizyon dizisi ile yaşadı. Daha sonra ise 2005 yılında ekranlarda izlediğimiz Ödünç Hayat dizisinde yer alan Cavit Çetin Güner, bu dizide Hakan rolü ile yer aldı. Daha sonra 2005 yılında beyaz perdeye adım atan ünlü oyuncu, Bir İhtimal Daha Var isimli sinema filminde yer aldı. Başarılı oyuncu, daha sonra ise herkesin ekranlara kilitlendiği ve sevgili Barış Akarsu’nun başrolde olduğu Yalancı Yarim dizisinde Ümit Özkul karakteri ile var oldu. Popüler aşk ve komedi dizisi, gönüllere taht kuran sanatçı Barış Akarsu’nun vefatıyla ne yazık ki sona erdi. Bu diziyi takip eden yıllarda Annem isimli dizide yer alan Cavit Çetin Güner, bu televizyon dizisinde, Eymen adlı karaktere can veriyordu. Ünlü oyuncu daha sonra, IV. Osman adlı dizide Yıldırım karakterini başarı ile canlandırdı. 2009 yılında yayınlanan Kapadokya Düşleri dizisinde de yer alan başarılı oyuncu, burada Murat rolü ile yer aldı.

Yasak Elma’daki rolü ile Cavit Çetin Güner.

İlerleyen yıllarda ise Farklı Boyut isimli televizyon dizisinde yer alan Güner, bu dizide Oktay karakterini canlandırıyordu. Dönemin en çok izlenen Trt dizisi Leyla ile Mecnun’da da yer alan Cavit Çetin Güner’i bu popüler dizide Anıl rolü ile izledik. Ekranlardaki serüvenine 2012 yılında yayınlanan Kalbim 4 Mevsim adlı televizyon dizisi ile devam eden Güner, daha sonra ise aynı yıl yayınlanan Ustura Kemal dizisinde Cici rolü ile oyunculuk serüvenini sürdürdü. Yine popüler bir komedi dizisinde izlediğimiz Güner’i bu defa İşler Güçler dizisinde izledik. Daha sonra tüm dünyanın izlediği tarihi bir dizi olan Muhteşem Yüzyıl’da yer alan Güner, ekranların ona aşina olduğu Diriliş: Ertuğrul dizisindeki Doğan Bey rolü ile büyük beğenileri üzerinde topladı. Ardından gelen Stajyer Mafya isimli televizyon dizisi, Bordo Bereliler 2: Afrin isimli sinema filmi, Mehmetçik Kut’ül Amare ve son olarak Yasak Elma ile başarılı bir oyunculuk sergiledi ünlü oyuncu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.