Cedi Osman’nın Başlattığı Kampanya’ya Cleveland Cavaliers’tan Büyük Destek!

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de oynanan Cleveland- New Orleans maçında Elazığ ve Malatya’ya destek geldi.

Cleveland Cavaliers sahasında New Orleans Pelicans’ı konuk etti. Karşılaşma 125-111 Pelicans üstünlüğü ile sona erdi. Cedi Osman’nın kulübü olan Cleveland Cavaliers maç sırasında Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle reklam panolarına “Elazığ dualarımız sizinle”yazarken potalarda “Malatya” ifadesi yer aldı.

 

 

Cleveand Cavaliers- New Orleans Pelicans Karşılaşması Pelicans’ların Üstünlüğüyle sona erdi.

Cleveland Cavaliers sahasında New Orleans Pelicans’ı konuk etti. Karşılaşma 125 – 111 Pelicans üstünlüğü ile sona erdi. Maçta toplam 24 dakika süre alan Cedi Osman 9 sayı, 4 ribaund ve 4 asistle oynadı. Karşılaşmanın en skorer ismi ise New Orleans Pelicans’tan Jrue Holiday oldu. Holiday 33 dakika sahada kalırken 28 sayı üretti. Bu sonucun ardından 15 takımlı Doğu Konferansı’nda Cavaliers 13 galibiyet ve 35 mağlubiyetle 14. sırada kaldı.

Cedi Osman Takımına Böyle Teşekkür Etti

Cedi Osman kulübüne bu sözlerle teşekkür etti.” Maç boyunca panolara “Elazığ dualarımız sizinle” ve potalara “Malatya” yazıp farkındalığımıza destek veren tüm @cavsorganizasyonuna kalpten teşekkürlerimle. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

KAMPANYA DÜZENLENMİŞTİ!

Cedi Osman, Chicago Bulls maçı öncesi ise Elazığ ve Malatya için bir yardım kampanyası düzenlemişti. Karşılaşmada atılacak her 3 sayılık basket için 100 Dolar bağışlayacağını açıklayan Cedi, daha sonra bu rakamı 200 Dolar’a çıkarmıştı. Ülkemizden de birçok sporcu bu kampanyaya desteklerini açıklarken, maçta toplam 25 3’lük isabeti bulundu ve 385 bin TL bağış toplandı.

 

 

 

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.