Çekirge deyince aman ne olacak küçük hayvan diyoruz ama hastalık taşımaktan tutunda bir çok felakete sebep oluyor.Çekirgeler yine gündeme bomba gibi düştü milyonlarca çekirge yine baskın yapıyor ve Somali’deki bütün tarım arazilerine saldırıyor. Oradan hırsını alamazsa bize doğru gelme ihtimali yüksek bir sürü.Bu sürü öyle böyle değil milyonlarca çekirge on binlerce insanın yiyeceği tarım ürününü bir günde tüketiyor ve yok ediyor.Bulunduğu bölgeye kıtlık getiriyor.

Mısır hikayelerinden bu yana insanlar firavunu yiyen hayvan olarak bilir çekirgeyi bir ülkenin nasıl çöktüğünün en güzel kanıtı olark bir hikaye gibi anlatılsada gerçek olabileceğini yaşadığımız günler.Gerçekten insan inanmakta güçlük çekiyor.Ama iklim değişikliği hayvanların ölmesi ekolojik dünyada değişim galiba onları rahatsız etti ve onlarda bize savaş açtı .

Doğa ana galiba savaşçılarını gönderiyor.Tüm dengeler alt üst oldu çekirgeler gerçekten çok büyük tehlike oluşturuyor. Son 70 yıldır böyle bir istila görülmedi. Bunun sonucu ne olur bilmiyoruz ama insanlarla değil doğa ile savaşmamız gerekecek ve başa çıkabileceğimizi sanmıyorum durdurmak güç olacağı için doğayı gerçekten sahip çıkmamız ve onun emirlerine uymamız gerekiyor.

43410cookie-checkÇekirgeyi Salmışlar …..!