Sosyal medya hesabından cesur pozlara imza atan ve itfaiye eri olarak görev yapan 27 yaşındaki kadın, paylaşımları gerekçe gösterilerek kovuldu.

27 yaşındaki Presley Pritchard, Montana’da Evergreen Yangın Kurtarma Birimi’nde itfaiye eri olarak görev yapıyordu.

27 yaşındaki kadın, üç yıl boyunca hizmet ettiği yangın kurtarma biriminden 2019 yılının Ağustos ayında kovuldu.

Yöneticileri Presley Pritchard’ı kovma gerekçesi olarak, iş yerinin ilkelerini ihlal etmesini gösterdi.

Instagram’da 133 bini aşkın takipçisi olan Presley’nin sosyal medya paylaşımlarının çalıştığı birime yakışmadığını ileri süren yöneticiler, bu gerekçeyle onu işten çıkardı.

Presley Pritchard, sosyal medyada hem itfaiye eri olarak yaptığı çalışmaları hem de egzersizlerini paylaşıyordu.

Presley’nin cesur paylaşımları nedeniyle şikayet mailleri aldıklarını söyleyen yöneticiler, kamu kaynaklarının kesilebileceğini düşünerek genç kadının işine son verdi.

Presley, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafları savunarak, paylaşımlarıyla insanları spor yapmaya ve sağlıklı yaşama teşvik ettiğini söyledi.

Yönetim kurulu başkanı Brodie Verworn, yarı zamanlı olarak fitness modelliği yapmasının, itfaiye çalışmalarını etkilemediğini söyleyerek Presley’in tarafını tuttu ve iş arkadaşının aleyhine konuştular.

Brodie Verworn, “Verdiği pozları ya da yaşam tarzını onaylamayabilirsiniz ancak bunları yapmak onun hakkı” açıklamasında bulundu.

Ancak bir yıl sonra yani 2019’da, Evergreen’in toplumda oluşturduğu algıyı zedelediği ve kötüye kullandığı gerekçesiyle, genç kadının işine son verildi.

Presley, aynı itfaiye biriminde çalışıp, spor salonunda çekilmiş fotoğraflarını paylaşan erkek çalışanlar da olduğunu, ancak onların kovulmayıp kendisinin işine son verildiğini söylüyor

Bu tavırla kendisine karşı cinsiyetçi bir tavır takınıldığını söyleyen 27 yaşındaki kadın, cinsel tacize de maruz kaldığını ancak işini çok sevdiği için bunu mesele yapmadığını söylüyor

Presley, “İtfaiye, ordu ve kolluk kuvvetleri gibi yerlerde kadın olmanın ne kadar zor olduğunu yaşayan herkes bilir” diyor.

Kendisi gibi ayrımcılığa maruz kalmış olan kadınlardan onlarca mesaj aldığını söyleyen Presley Pritchard, onlara haklarını aramalarını öğütlüyor.

Ayrıca bu olay akıllara yabancı bir kadın polisin cesur paylaşımları üzerine kovulduğu olayı da hatırlattı! Fakat polis kadın mahkemeye başvurmuş ve haklılığını ispatlamıştı!

38600cookie-checkCesur Paylaşımlar Yaptığı İçin İşinden Kovulan Kadın İtfaiyeci!