Çılgın Antikacının Gömdükten Sonra Yerini Şiirle Anlattığı 1 Milyon Dolarlık Hazine Bulundu

ABD’li milyoner antika koleksiyoncusu Forrest Fenn 10 yıl önce sakladığı şifrelerini ilginç bir şekilde sakladı.

10 yıl önce şifrelerin içine bir servet saklayan Fenn çareyi şiirlerde buldu. Şiire şifreleri gizleyerek servetin yerini saklayan Fenn’in ünü ise oldukça fazla. Servetin şifrelerini 24 satırlık bir şiire gömdüğü 1 milyon dolarlık hazine serüveninde çok kişi bu hazineye ulaşmaya çalışmış hatta 5 kişi hayatını kaybetmişti.

89 yaşındaki Amerikalı antikacı Forrest Fenn, 10 yıl önce içinde bir milyon değerinde altın ve mücevher olan bir sandığı Rocky dağlarına gizlediğini açıklamasından sonra on binlerce insan sandığı bulma çalışmalarına başladı. 10 yıl önce beş kişi sandığı bulmaya çalışırken hayatını kaybetti.

Fenn yaptığı açıklamada, sandığı bir adamın bulduğunu ve bunu ispat etmek için kendisine sandığı fotosunun geldiğini belirtti.

10 yıl önce hazırladığı otobiyografisinde sandıktan bahseden Fenn, sandığı gömdüğünü ve nerede olduğu ile ilgili bir şifrelemenin bulunduğunu bahsetti.

Otobiyografisinde ayrıca sandık ile ilgili, sandığın nerede olduğu ile ilgili ipucu hakkındaki bilgileri kitapta yayınladığı bir şiir ile yayınlamıştı.

Fenn, neden bu şifreleme yöntemini istediğini de insanların şehirlerden çıkıp doğada zaman geçirmeye teşvik etmek için böyle bir şey yaptığını söyledi.

10 yıl boyunca sandığı bulmaya çalışan herkese teşekkür eden Fenn, sandığın bulunduğu için yarı mutlu olduğunu ve hazine çalışmalarının bitmiş olmasının da onu çok üzdüğünü açıkladı.

Sandığı bulma çalışmalarında en son Mart ayında 53 yaşındaki Michael Sexson isimli adam dağda ölü bulunmuştu.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.