Cilt Kalitesini Bozan 6 Alışkanlık

Son güncelleme:

Cildimizin her zaman pürüzsüz olmasını isteriz. Peki günlük rutin makyajımıza dayanamayan cildimizin her zaman daha pürüzsüz olmasını ve makyaj olmadan da güzel görünmesini istemez miyiz? Bunun için uzmanların farklı uyarıları bulunuyor. Bu uyarılara dikkat edilmesi halinde cildimizin daha pürüzsüz ve daha bakımlı olması da mümkün hale gelecek. Cilt kalitesini bozan 6 alışkanlıktan uzak durulması halinde her zaman bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Gelin o 6 alışkanlığa birlikte bakalım.

1)Makyajınızı Temizlemeden Uyumak

Makyaj temizlemeden uyumak en sık yapılan hatalar içerisinde yer almakta. Gece boyu cildin nefes almasını önleyen makyajın kesinlikle çıkarılması önerilmekte. Özellikle de rimel gibi makyaj malzemelerinin kirpikleri kolay bir şekilde dökebileceğini unutmamalısınız. Bunun için de makyajınızı temizleyip uyumalısınız.

2)Uyku Düzenine Dikkat Etmemek

Cildin geç yaşlanması için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de uyku düzeni olarak karşımıza çıkar. Uyku düzenine dikkat etmemek ve düzensiz bir uykuya sahip olmak cildin daha kolay bozulmasına da sebebiyet verecektir.

3)Beslenmeye Dikkat!

Beslenme düzenini bir insanın yüzüne baktığınızda kolaylıkla anlayabilirsiniz. Alkol ve sigara tüketimi de cildin çok kolay bir şekilde bozulmasına neden olmaktadır. Özellikle de kafeinli içeceklerin kolay selülit oluşumuna imkan tanıdığını unutmamalısınız. Fazla şeker tüketimi de cilt için oldukça zarar teşkil ediyor. Aynı şekilde yağlı besinlerin tüketilmesi cildin yağlanmasına neden olmakta.

4)Sivilceleri Sıkmak

Sivilcelerin kendini temizleyebileceğini unutmamanız gerekiyor. Sivilcelerin sıkılması da sivilcelerin artmasına ve yüzün yapısının bozulmasına sebebiyet vermekte. Farklı doğal kürler sayesinde cildinizin sivilcelerden arınmasına imkan tanımalısınız.

5)Kalitesiz Makyaj Malzemeleri

Son dönemlerde makyaj malzemelerindeki markaların sayıca arttığını görebilirsiniz. Kalitesiz olan makyaj malzemelerinin kullanılmasının büyük zararlara sebep olabileceğini de unutmayın. Size önerimiz her zaman en çok tercih edilen ve kaliteli olan markalardan makyaj malzemesi satın almanız. Ucuz olan makyaj malzemelerinin cilt sağlığınızı elinizden alabileceğini de unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.