Cilt Kararmalarına Doğal Çözümler!

Çoğu zaman hormonal değişimler, terlemeyi önleyen kozmetik ürünler, obezite, aşırı terleme veya kalıtsal nedenler cilt kararmalarına yol açabilir. Bu sorunla karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz doğal çözümlerden bazıları şunlardır;

LİMON ve KARBONAT

Limon, içerisinde bulundurduğu asitler sayesine cilt beyazlatmaya yardımcı olabilir. Limon suyu beyazlatmanın yanı sıra cildi ölü hücrelerden de arındırır. En çok kararma olan yerler olarak bilinen diz, dirsek ve koltuk altlarınızı beyazlatmak istiyorsanız kararma olan bölgelere limon suyu ve karbonat sürerek dairesel hareketlerle ovalamalısınız. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak tekrar ettiğinizde kısa sürede koltuk altı bölgenizdeki renk farklılığını farkedebilirsiniz.

PATATES

Hassas bir cildiniz varsa cilt kararmaları için patates kullanımını deneyebilirsiniz. Bir dilim patatesle koltuk altlarınızı 5 dakika boyunca masaj yapar gibi ovarak işlem bitince yıkayın. Düzenli kullanımda farkı görebilirsiniz.

ALOE VERA

Antibakteriyel özelliğiyle cildi temizleyen ve besleyen aloe vera kararmaları gidermede yardımcı olabilir. Aloe vera yapraklarından çıkan jeli koltuk altlarınıza sürerek masaj yapın. 15 dakika bekleyin, jel kuruduktan sonra hafifçe ovarak jeli temizleyin ve soğuk suyla durulayın.

MUZ 

Muz kabuğunun içeriğinde bulunan sitrik asit, ciltteki kararmalar için etkilidir. Bir muzun kabuğuyla sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgeyi güzelce ovalayın. Muz kalıntıları tamamen kuruyuncaya kadar bekleyin. Kuruyan muzları hafifçe ovarak temizleyin ve soğuk ile yıkayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Saç ve cilt bakımında kullanılan Hindistan cevizi yağı, kararmalarda da etkili çözüm sağlıyor. Koltuk altlarının rengini açma özelliğine sahip olan Hindistan cevizi yağı, içerdiği E vitamini sayesinde cildi besliyor. Hindistan cevizini kararan bölgelere düzenli olarak uygulayarak kesin çözüm elde edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.