Cimbom’dan Ayrılacağı Konuşulan Radamel Falcao Hakkında Açıklama!

Falcao İçin Açıklama Geldi!

Sarı Kırmızılı takımda sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan Radamel Falcao‘nun ara transfer döneminde Cimbom‘dan ayrılacağı iddiaları konuşuluyordu. Radamel Falcao‘nun yeni gideceği adres ise ABD MLS Ligi olacağı konuşulanlar arasındaydı. Resmi açıklama ise geldi!

Falcao, 08.11.2020’de Galatasaray-Sivasspor karşılaşmasında uyluk gerilmesi sakatlığı yaşamıştı.

Radamel Falcao Hakkında Yeni Gelişmeler!

Sarı Kırmızılı takımdan ayrılacağı konuşulan Kolombiyalı santrfor hakkında yeni gelişmeler yaşanmakta. Cimbom’a yapılan transferi ile büyük ses getiren deneyimli, santrfor, takımda yaşadığı sakatlıklardan dolayı beklenen katkıyı Galatasaray’a gösterememişti. Yüksek maliyeti ile Galatasaray‘ın yollarını ayırmak istediği Radamel Falcao‘nun yeni adresi ise MLS Ligi olacağı iddiaları gündeme gelmişti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz‘in yaptığı açıklamada, Radamel Falcao’nun istediği takdirde transfer olabileceği, kulüp bulur ise takımdan ayrılabileceği belirtilmişti. Falco’nun kendisine Güney Amerika ve Arabistan’dan teklif geldiği, fakat futbolcunun bu teklifleri istemediği söylenmişti.

Falcao, 05.01.2021’de Konyaspor ile oynanan maçta üst adale yırtığı sakatlanması yaşamıştı.

Açıklama Geldi!

ABD MLS takımlarından olan Portland Timbers‘in CEO’su Merritt Paulson deneyimli santrfor Falcao hakkında açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamada Paulson, Falcao ile ilgilenmediklerini söyledi. Sosyal medyadan deneyimli santrfor Falcao hakkında gelen bir soruya Portland Timbers’in CEO’su Merritt Paulson, “Falcao, üst düzey bir oyuncu ve karakter. Onu MLS’de görmek isterdim. Fakat, Timbers olarak Falcao ile ilgilenmiyoruz. Falcao’yu seven Timbers taraftarları adına bunları söylediğim için üzgünüm.” açıklamalarında bulundu.

Radamel Falcao’nun yeni gideceği adresin ABD MLS Ligi olacağı konuşuluyordu.

Radamel Falco Performansı

Sarı Kırmızılı takımda bu sezon Süper Lig‘de toplam 8 maça çıkan Falcao, 5 gole imza attı ve 2 asistlik performans sergiledi. 34 yaşındaki deneyimli santrforun, 2022 yılına kadar Galatasaray ile anlaşması bulunuyor.

15.12.2020 tarihinde Galatasaray-Darıca GB karşılaşmasında uyluk gerilmesi sakatlığı yaşayan Falcao, 12.01.2021 tarihinde ise Galatasaray- Y.Malatyaspor karşılaşmasında üst adale yırtığı sakatlanması yaşadı.

ABD MLS takımlarından olan Portland Timbers’in CEO’su Merritt Paulson deneyimli santrfor Falcao hakkında açıklamalar yaptı.

17.09.2020 tarihinde Galatasaray- Neftçi Baku karşılaşmasında ve 24.09.2020 tarihinde Galatasaray- Hajduk Split karşılaşmasında Falcao, kadroda yer aldı fakat oynamadı.

08.11.2020’de Galatasaray-Sivasspor karşılaşmasında uyluk gerilmesi sakatlığı yaşayan Falcao’nun bu sakatlığı 26.12.2020 tarihine kadar sürdü. 26.12.2020’de Trabzonspor ile oynanan maça çıkan Falcao, 05.01.2021’de Konyaspor ile oynanan maçta üst adale yırtığı sakatlanması yaşayarak tekrar sahalardan geri kaldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.