Cimbom’dan Kanarya’ya Çalım!

Beklentilerin çok uzağında performans gösteren Galatasaray’da yaz transferleri için hazırlıklar yapılıyor. Sahip olduğu kadroyu yenilemeyi planlayan Cimbom’da, takımdan ayrılanlar belli olmaya başlarken gelecek futbolcu isimleri de belli olmaya başladı.

Andone, Nagatomo, Onyekuru, Selçuk İnan ve Mariano ile yollarını ayıran Cimbom, Sivasspor’dan  Emre Kılınç ile 4 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Ezeli rakibine Hakan Yandaş’ı kaptıran Sarı Kırmızılılar, yapılan bu transferin rövanşını almaya hazırlanıyor.

Cimbom’un büyük hedeflerinden birisi de Kaan Ayhan transferi!

Fatih Terim’in milli takımdan öğrencisi olan 25 yaşındaki Kaan Ayhan transferinde önemli gelişmeler yaşanıyor.

Galatasaray, hedefindeki futbolcuyla her konuda anlaştı.

Fortuna Düsseldorf’un Bundesliga’dan düşmesi üzerine sözleşmesindeki serbest kalma bedeli devreye giren Kaan Ayhan Galatasaray ilk adımı attı. Sözleşmede 2 milyon Euro’luk serbest kalma bedeli bulunan futbolcu için Bodrum’da bir araya gelen Galatasaray yöneticileri, mili oyuncuya teklif sundular.

Teklif içeriği ise şu şekilde:

Fortuna Düsseldorf’ta 600 bin Euro garanti para alan ancak takımının küme düşmesi üzerine ücreti yarı yarıya inecek olan milli futbolcuya Cimbom, yıllık 1 milyon Euro teklif etti.

31 Temmuz’akadar 2 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini yatıran kulübe imza atma hakkı bulunan milli futbolcu Kaan Ayhan’ın ise takımın bu önerisine kısa sürede geri dönüş yapması bekleniyor.

Fenerbahçe tarafından isimlerin devreye girmesine rağmen milli futbolcunun ”Tercihim Galatasaray”  demesi ise dikkatleri çekti. Cimbom’un milli futbolcuyu kadrosuna katmak için  4 günü var. Şu an sıcak para sıkıntısı yaşayan Galatasaray, Kaan Ayhan’ın  bonservisini almak için 31 Temmuza  kadar 2 milyon Euro Fortuna Düsseldorf  yatırmak mecburiyetinde. Ödeme yapıldığında Kaan Ayhan, aslan olacak.