Çin, Yeni ‘Grip’ Aşısı Satışlarına Başlıyor!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınının başladığı Çin, salgının kış aylarında etkisini kırmak için yeni bir grip aşısını piyasaya sürme kararı alındığını duyurdu.

Çin Ulusal Eczacılık Grubu (China National Pharmaceutical Group),üzerinde çalıştıkları grip aşısının son testlerinin başarılı geçtiğini ve piyasaya çıkmaya hazır olduğunu duyurdu.

Çin Ulusal Eczacılık Grubu (CNPG) tarafından yapılan açıklamada, yaklaşan sonbahar aylarıyla grip hastalığının koronavirüsle etkileşimi konusunda endişe yaşadıklarını ve grip aşısı üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Yetkililer, yaklaşan sonbaharda kullanılmak üzere yeni bir ‘grip’ aşısının bugünden itibaren piyasaya sürüleceğinin müjdesini verdi.

Çin Ulusal Eczacılık Grubu Hakkında;

Sinopharm olarak bilinen Çin Ulusal Eczacılık Grubu A.Ş. (CNPGC) Çinli bir devlet kuruluştur. Şirket, halka açık şirketler Sinopharm Grubu’nun (SEHK: 1099, 51-49 ortak girişimi olan Sinopharm Industrial Investment, Fosun Pharmaceutical ile) dolaylı ana hissedarı, Çin Geleneksel Çin Tıbbı (SEHK: 570, çoğunlukla Sinopharm aracılığıyla) Grup Hongkong Co., Ltd.). Şangay Shyndec Pharmaceutical (SSE: 600420, Şangay merkezli tamamen sahip olunan bir araştırma enstitüsü aracılığıyla) Pekin Tiantan Biyolojik Ürünleri. (SSE: 600161, Çin Ulusal Biyoteknoloji Grubu aracılığıyla).

Çin Ulusal Eczacılık Grubu, Danıştay Devlete ait Varlıklar Denetleme ve Yönetim Komisyonu tarafından yönetilmektedir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.