Çin’de İlk Vakalara Bakan Doktordan Şok Eden İtiraflar: İlk Başta…

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya görünmez bir düşman olan koronavirüs ile ilgili itiraf dolu sözler kamuoyu ile paylaşıldı. Çin’de bakan ve yetkilileri koronavirüs hakkında ilk uyaran doktorlardan biri salgının ilk günlerinde yaşananları anlattı.

İlk koronavirüs vakalarına bakan Çinli doktor,  “Sıradan bir bulaşıcı hastalık diye düşünmüştük ama böylesine bir pandemi olacağı aklımıza bile gelmemişti” açıklamasında bulundu.Ayrıca yaşananlarıda anlatan doktor, gelen vakaların ne olduğunu anlamadan kamuoyuna duyuramayacaklarını, böyle durumların ilk önce bilimsel bir süreçten geçmesi gerektiğini açıkladı.

Çinli doktor, ne kadar bulaşıcı olduğunu anlamadıklarını da söyledi. Açıklamalarına şöyle devam etti;

“27 Aralık’ta Bulaşıcı Hastalık Merkezi’nden gelip örnek aldılar. Hızlı tepki verdiklerini düşünüyorum ama başta hastalığın bu kadar hızlı yayılacağını hiç tahmin etmemiştik.İlk hastalara uygulanan tedavi hakkında da bilgi veren doktor “On gün düşmeyen ateş, hastaneye yatış öncesinde 3 gün göğüs ağrısı, her iki akciğerde hırıltı. İlk 7 hastanın semptomlar aynıydı. Antiviral ve antibiyotik tedavi uyguladık.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.