Çin’de Koronavirüs Kapan İngiliz Hastalığı 3 Aşamada Nasıl Atlattığını Anlattı!

Son güncelleme:

Çin’in Vuhan kendtinde yaşayan İngiliz vatandaşı Conor Reed koronavirüsüne yakalandı ve atlattı. Bir ay boyunca virüs ile nasıl mücadele ettiğini anlatan Reed, virüsü 3 aşamada yendiğini belirtti

Reed, soğuk algınlığı, grip ve zatürre hastalıklarını altlattığını belirtirken konu ile ilgili, “Soğuk algınlığı sırasında burun tıkanıklığı, sinüs sorunları ve öksürük vardı. Çok ciddi olmasa da rahatsız ediciydi. Grip belirtileri gösterdiğimde ise sanki bir kamyon çarpmış gibi oldum. Akciğerimin yarısını kullanamıyormuşum gibiydi. Sanki aldığım nefes yetmiyor, bir kese kağıdı içinde nefes alıp veriyormuşum gibi bir durumdaydım” dedi.

Ciddi anlamda bir halsizlik yaşadığını, ışık ve sesin kendisine büyük bir rahatsızlık verdiğini belirten İngiliz, “Sadece dinlenmek istiyorum. İyi değildim ama hayati tehlikem yokmuş gibi hissediyordum.” Diyerek nasıl bir halde olduğunu gözler önüne serdi.

Reed Çin Hükümeti’nin elinden geleni yaptığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Virüse uyum sağlamamız zaman aldı. Herkes için zor bir durumdu. Çin hükümetinin elinden gelenin en iyisini yaparak koronavirüsle mücadele ettiğine inanıyorum. Süreci ellerinden geldiği kadar iyi idare ettiler. Karanitna uygulamasından sonra artık iyiye dönüş başladı. Bu son çareydi. Ulusal çapta yapılacak karantina öncesinde yerel çözümler de üretildi.

Ayrıca insanlar bireysel anlamda da yaşananların üstesinden gelmek zorundaydılar.Sadece hükümete bel bağlamak doğru olmazdı. Herkes kendi çözümlerini üretti ve koronavirüs giderek etkisini kaybetti.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.