Çin’den Gelen Yemekler Ne Kadar Güvenli?

Son güncelleme:

Çin’de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Corona virüsünden dolayı pek çok insan öldü ve yüzlerce insan da karantinaya alındı. Ülkemizde henüz görülmeyen bu virüsün yiyeceklerden dolayı ülkeye taşınabileceği yönünden bir uyarı da uzmanlar tarafından gerçekleştirildi. Yiyeceklerimizin pek çoğunun Çin’den gelmesinden dolayı konserve gibi besinlerde mikrop bulunabileceği ve ülkemizde de virüsün yayılabileceği yönüyle yapılan uyarıda ülkenin hızlı bir şekilde tedbir alması bekleniyor.

Ülkemizde tüketilen konserve ürünlerinin çok yoğun bir miktarının Çin’den ithal edildiği bilinmekte. Özellikle de konserve domates, pirinç, zencefil, yer fıstığı, kabuklu ve kabuksuz ceviz, soya sosu gibi pek çok besinin Çin’den ithal edildiği bilinmekte. Bu ithal edilen besinlerin virüs taşıyıp taşımadıkları da ne yazık ki bilinemiyor. Vatandaşların da bu gibi besinleri tüketmemeleri gerektiği ve satın alacağı ürünün hangi ülkeden ithal edildiğini iyi bir şekilde incelemeleri gerektiği uzmanların vermiş oldukları önerileri arasında yer alıyor. Bu sayede ülkede Corona virüsünün önüne geçebilmek de mümkün hale gelecek.

Endonezya’da da ülkeye giren besinlerin korumalı bir şekilde gerçekleştirildiği söylendi. Özellikle ülkemizde de bu gibi uygulamaların daha katı hale getirilmesi ve virüsün ülkemizde hiç görülmemesi adına güvenlik önlemlerinin daha da arttırılması vatandaşın istekleri içerisinde yer almakta. İlerleyen günlerde bu gibi önlemlerin arttırılması yine beklenen haberler içerisinde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.