Çocuk Kitapları Önerisi

Tatilde çocukların sıkıldıklarını ve arayış içerisinde olduklarını biliyoruz. Bu yüzden onları kitaba yönlendirerek hem eğitici hem de eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlayabiliriz. Kitap önerilerine göz atalım:

Evimin İnsanı

Nurgül Ateş’e ait olan bu kitap, 6-10 yaş arası çocuklar için güzel bir hikaye. Bu kitapta dünyanın sahibi ise kediler olarak karşımıza çıkıyor. Evimin İnsanı, kedilerin evlerinde besledikleri evcillerin insanlar olarak karşımıza çıkarıyor. Çocuklar bu kitap sayesinde hayvanların dünyasına empati kurabilecektir.

”Güneş, birbirinin aynı geçen günlerinden sıkılmıştı. Belki de eve bir insan alsa iyi olurdu. Ne güzel, yaşar giderlerdi. Ne patronu Şişko, ne de arkadaşları Yedibela ve Uyuntu bu fikre sıcak baktı. Onlara göre evde insan beslemek zordu. Bütün gün çalışıyordu, evde o insan ne yapacaktı tek başına?”

Nokta

“Bir nokta yap. Bakalım seni nereye götürecek.”

Peter H. Reynolds, bu kitabında hepimizin içinde varolan yaratıcı gücümüzü dışa vurmamızı sağlamayı amaçlıyor. Bu minicik nokta, yeni bir başlangıcı doğruyor.

Elma Bahçeleri

Emily Taft Douglas’ın bu kitabı, 9 yaş ve üzeri çocuklar için oldukça uygun.  Elma Bahçeleri kitabı,  bir avuç elma tohumunun, milyonlarca insanın hayatını nasıl değiştirdiğinin hikayesini anlatıyor.

Gerçek bir hikaye olan Elma Bahçeleri, etkileyici yanıyla okuyuculardan tam not alıyor.

İnsan Vücudu Tiyatrosu

İnsan biyolojisine yapılan bu kitap yolculuğunun yazarı Maris Wicks. İnsan Vücudu Tiyatrosu, çocukların vücudumuzun işleyişini derinlemesine ve keyif alarak öğrenebilmesi için güzel bir kaynak olarak sunulmuş.

”Önce sahneye bir iskelet olarak çıkacağım ve her bölümde kostümüme yeni bir katman eklenecek, ta ki vücudum tamamen oluşana kadar. Bu anatomik yolculukta konunun kalbine kadar ineceğiz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.