Çokuluslu Sigorta Şirketi Tokio Marine Holdings

Tokio Marine Holdings, merkezi Tokyo, Japonya’da bulunan çok uluslu bir sigorta şirketidir. Gelir bakımından Japonya’daki en büyük mülk/kaza sigortası grubudur.

Şirket, dünya çapında 38 ülkede 39.000 kişiyi istihdam eder.

Otomobil Sigortası

Doğru otomobil sigortasını seçmek kafa karıştırıcı olabilir. Ne kadar kapsama alanı satın alacağınızı bilmek ve nasıl korunduğunuzu anlamak karmaşık olabilir.

Tokio Marine, birkaç Japon dev holdinginden biri olan Mitsubishi’nin bir parçasıdır .

Aşağıda, teminatların nasıl çalıştığına dair kısa bir açıklama ile birlikte bir liste bulunmaktadır ve siz ve aileniz için hangi teminatın en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

 • Sorumluluk Teminatı: Bir otomobil kazası nedeniyle sigortalının yasal olarak sorumlu hale geldiği maddi hasar ve / veya sorumluluk için tazminat ödenir.
 • Tıbbi Teminat: Kusurdan bağımsız olarak sigortalı bir araçtaki yolcuların bedensel yaralanması nedeniyle tıbbi harcamalar için olay başına 5.000 $’a kadar sınırlar.
 • Sigortasız Sürücü Teminatı: Sigortasız bir sürücüyle sürekli bir kayıp olması durumunda sigortalının bedensel yaralanmasını karşılar.
 • Çarpışma Kapsamı: Arızadan bağımsız olarak, bir kayıp durumunda kapsanan aracınızın hasarını öder. (Muafiyetler geçerlidir)
 • Kapsamlı Teminat: Vandalizm, kapalı aracın çalınması, hayvanlarla çarpışmanın yanı sıra diğer kapalı tehlikeler de dahil olmak üzere çarpışma dışındaki durumların neden olduğu hasarlar için ödeme yapar.
 • Taşıma Giderleri: Kiralanan bir aracın günlük 50,00 $’a kadar günlük maliyetini ve örtülü bir kayıp nedeniyle kapalı bir aracın kullanılamaması durumunda toplam 30 güne kadar olan masrafları karşılar.
1879 yılında Tokio Marine Insurance olarak kurulan Japonya’nın en eski sigorta şirketidir.

Ev Sahipleri, Kat Mülkiyeti ve Kiracılar

Ev sahibi sigortasındaki seçimlerinizi anlamanıza yardımcı olmak, mülkünüzde veya evinizde, mülkünüzün, ailenizin ve ziyaretçilerinizin yaralanmasına karşı korunduğunuzdan emin olmanızı sağlayacaktır. Yeterince korunduğunuzdan emin olmak için kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Haziran 2019’dan itibaren başkanı ve CEO’su Satoru Komiya’dır.
 • Konut Kapsamı: Kapalı bir tehlikenin neden olduğu kayıp nedeniyle konutunuzun teminatıdır. Bunlara yangın, duman ve su hasarı dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir.
 • Müstakil Yapılar: Konutunuza eklenmeyen yapılar için gerektiğinde artırma seçenekleriyle birlikte, konut kapsamının %10’una otomatik olarak dahil edilir. Bu yapılar, mülkünüzde bulunan yüzme havuzları, çitler, beton alanlar ve diğer yerleşim olmayan yapıları içerir.
 • Kişisel Mülk: Teminatlı bir kayıp durumunda kişisel eşyalarınıza verilen zararı öder.
 • Kullanım Kaybı: Kapsanan bir kayıp veya zorunlu tahliye nedeniyle evinizi terk etmeniz gerektiğinde, normal harcamalarınızın üzerinde ve üzerinde ek yaşam masraflarını karşılar.
 • Kişisel Sorumluluk: Kapsam dahilindeki bir olay nedeniyle oluşan hasar veya bedensel yaralanmaları karşılar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.