Çöpleriniz Sizi Ele Veriyor.Çöp Analizi İle Kişilik Analizi…

Son güncelleme:

İnsanları nasıl tanırsınız? İletişim kurarak mı yoksa zaman geçirerek mi? Aslında bir çok yöntemi var ancak size aslında özünü tanımak istediğiniz insanın bütün açığını ortaya koyan gizli olduğunu düşünülen çöpler.

İstanbul üniversitesi tarafından Bağcılar ve Etilerin çöpleri hakkında bir araştırma yapılmış ve araştırma sonuçları aslında ekonomik krizi, insanların yaşamları ve pek çok konuda bize bilgi sağladığı gözlemlenmiştir. Gerçekten ortaya çıkan sonuçlar insanın çöpünün yaşam tarzını yansıttığı kişiliği hakkında yaşam kaygısı hakkında bile bilgi verdiğini söylemek mümkün.

Diziden bir karakter olan Aliço galiba analizlerini buna borçlu diyebiliriz. Etilerde yaşayan insanların fiziki görünüş ve herkesin gördüğü ürünlerde pahalı markalar tercih ederken daha özel alanlarda cimriliğe gidip Bağcılardaki gibi aynı marka süt marklarının kullanıldığı tespit edilmiştir.

Gerçekten düşündüğümüzde çöplerimiz bize kim olduğumuzu nasıl davrandığımızı aile içinde bile farklılık gösterdiğini görmüş olduk. Çağımız dijital çağ olması ve dijital insanların bunları tespit edip gerçekten nasıl bir dünyanın beklediği görmek için yapılan bu araştırmalar umarım iyi sonuçlar verir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.