Cosmos Coin Prensibi

Son güncelleme:

Cosmos Coin, “Blockchain İnterneti” olarak tanımlanan ve California merkezli startup Tendermint Inc tarafından geliştirilen bir varlıktır. Cosmos’un çalışma prensibinde kripto para birimlerini bir araya getirerek çalışmak yer almaktadır.

Cosmos yani Atom’un piyasa değeri 850.756,294 dolardır.

Para takası için özel olarak blockchain sistemini kullanılır kılan Cosmos’un, ağ tarafından kullanılan tokene Atom denilmektedir. Cosmos, diğer birçok uygulama ve kripto para birimi ile birlikte çalışabilir.

Cosmos’un çalışma prensibinde kripto para birimlerini bir araya getirerek çalışmak yer alır.

14 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülen Cosmos, başarılı bir proje olarak tanıtılmaktadır. Cosmos’un sahip olduğu iki katman bulunur. Bunlar; Tendermint ve IBC’dir.

Cosmos Değerleri

Piyasa Değeri: $1,48B
Piyasadaki Arz: ATOM202,28M
Toplam Arz: ATOM0
(24S) Hac.: $423,66M
Değ (7G): +18,48%

Cosmos grafiğine genel bakış

Cosmos Ağı’na yerleştirilen veya yerleşik olan projeler, kendi aralarında token alışverişi yapabilmektedir. Bu yüzden birçok kullanıcının tercihidir.

Cosmos Nasıl Satın Alınır?

Atom tokenleri; BitForex, Huobi Global, Kraken vb. yurt dışı kaynaklı piyasa platformlarından satın alabilmektedir. Lakin ülkemizdeki platformlardan satışı gerçekleşmemektedir. Alım ve satım işlemleri için USDT, EUR, KRW vb. kripto para türlerini kullanabilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.