Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan Tehditlerine Cevap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’nin “Cumhurbaşkanı Gündem Özel” programında Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı söylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos’un “Türkiye’ye karşı askeri bir müdahale de dahil olmak üzere, ülkemizin egemenlik haklarını korumak için her şeye hazırız.” sözleri ile Türkiye’ye tehditler saçan Yunanistan’a verdiği cevaplar ile rest çekti.

Erdoğan açıklamasında Yunanistan’ın boş sıktığını dile getirdi, Türkiye’nin taviz vermeyeceğini, ufak bir yanlışta gerekenin yapılacağını, dalga geçilemeyeceğini, had bilinmesi gerektiğini vurguladı;

”Bu tabloda Türkiye’nin Libya’nın deniz yetki alanlarındaki konumu ortada. Türkiye’nin en ufak bir taviz vermeyeceğini akıllı olan adam bilir. Bizim ne sismik araştırma gemimiz vardı, ne de sondaj gemimiz vardı. Şimdi hamdolsun 3 sondaj gemimiz, 2 sismik araştırma gemimiz var. Çalışmalarını sürdürüyorlar.

Fatih’i Karadeniz’e gönderdik. Bunlar tabi bunları çok çok rahatsız ediyor. Yanında fırkateynlerle, her türlü hazırlık içerisinde geliyorlar, kendinize çeki düzen verin, en ufak bir yanlışta gereken yapılır. Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Kuru sıkı attığın ülke hangi ülke, Türkiye’ye bu tür laf atılır mı, kimle dalga geçiyorsun. Kendine biraz çeki düzen ver, haddini bil, haddini bilmezsen Türkiye’nin yapacağı şey bellidir.

Kalkıyorlar ‘Sakın ha Ayasofya’yı camiye çevirmeyin’. Türkiye’yi siz mi idare ediyorsunuz biz mi idare ediyoruz? Bir adım atılacaksa Türkiye’nin kurumları var. Bu kararlar verildiği zaman icra makamları gereken adımları atar. Şu an icra makamına bile gerek yok, Sayın Bahçeli açıklama yaptı. Bu şeyi gösteriyor, bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan, yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz bir hukuk devleti olarak Danıştay’ın vereceği kararı bekliyoruz. Atılması gereken adımlar ona göre atılır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.