Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Canice Katledilen Pınar Gültekin Hakkında Açıklama!

Akyaka Mahallesi’nde tek başına yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin, 16 Temmuz’da Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezine gitmek için evinden ayrılmış, aynı gün ablası Sibel Gültekin ile telefonla görüştükten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Ona ulaşamayan ailesi ve arkadaşları, Pınar hakkında sosyal medyada duyurularda bulunmuş ve Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunmuştu. Ardından olay çözüldü ve kurulan özel ekip tarafından yakalanan Cemal Metin Avcı, ifadesinde suçunu tüm ayrıntıları ile itiraf etti. Katil Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “canavarca hisle adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saatler öncesinde yaptığı açıklamalar ile bu davanın peşini bırakmayacağını sosyal medya üzerinden duyurup Pınar Gültekin’e rahmet, sevenlerine sabır diledi;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Canice Katledilen Pınar Gültekin Hakkında Açıklama!

”Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz #PınarGültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum.

Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğiz.

Pınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız.

Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.”

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.