Cumhurbaşkanın’dan Beklenilen 28 Mayıs Kabine Toplantısı!

28 Mayıs Kabine Toplantısı

28 Mayıs Kabine Toplantısı!!

Bugün yapılacak Kabine toplantısında  dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü hakkında yeni tedbirler , yeni kararlar bu toplantıda belirlenecek ve kamuoyuna sunulacaktır. Peki kabine toplantısı ne zaman bitecek ? Açıklama ne zaman yapılacak?

Kabine toplantısında alınacak yeni kararda bazı yasakların kalkacağı bekleniliyor. Özellikle hafta sonu yasakları , 60 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı pandemi için bu yasaklar uygulanmıştı. Bu kabinede kaldırılacağı düşünülsede virüs için ikinci dalga bekleniliyor. Türkiye  Koronavirüs  Günlük Tablosu , Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından günlük veriler internet üzerinden ve televizyondan açıklanıyor. Virüs tablosunu değerlendiren Bilim Kurulu Üyeleri ve Doktorlar tablo verileri için önemli yorum yapıyorlar.

En son verilen 27 mayıs günlük koronavirüs tablosunda şu sözlere yer vermiştir. ”Veriler, riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, HEP BİRLİKTE TEDBİR.” . Sağlık bakanı fahrettin koca tekrar tedbirlere uyamamız gerektiğini hatırlattı. Yapılan toplantı akşam saatlerinde açıklanacağı bilinmektedir. Yeni kararlar ve yeni tedbirler için kamuoyu heyecanla bekliyor. 28 mayısta yapılan kabine toplantısı tabloların değişimi üzerine sonuçlar ve planlar yapılacağı ön görülüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs’te Türkiye’nin Başarı Oranını Paylaştı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.