Daha Hızlı Bilgisayar Kullanmak İstiyorsanız Bu taktikler İşinize Yarayacak

Son güncelleme:

Bilgisayar, hayatımızın en önemli parçası. İşlerin evden yürütülmesi sonrasında da bilgisayar sıkça kullandığımız bir cihaz haline geldi. Gün içinde eğitim almak için bilgisayarı sıkça kullanıyoruz. Ders çalışmak için ya da araştırma yapmak için de bilgisayar kurtarıcı bir cihaz. Bu açıdan bakıldığında günümüzün büyük bir kısmında bilgisayar ile baş başayız. Bu durumda bilgisayar kullanımını hızlandırmak son derece önemli hale geliyor. Eğer işinizi daha hızlı hallederseniz kendinize ayırdığınız vakit daha da artacaktır. Bilgisayar kullanımını pratik hale getirmek ve bilgisayarı hızlı kullanmak için çok fazla seçeneğiniz olacak. Bu seçenekler bilgisayarı daha hızlı kullanmanızı ve işlerinizi çabucak bitirmeye yol açacak.

Pratik bilgisayar kullanımı

Peki Pratik bilgisayar kullanımı nasıl sağlanır? Bilgisayarı hızlı kullanma teknikleri nelerdir? İyi bilgisayar kullanmak için ne yapılır? Hızlı bilgisayar kullanma yolları nelerdir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Kısayol kullanmayı alışkanlık haline getirin

Bilgisayar kullanırken işlemlerinizi çok hızlı yapacağınız kısayollar bulunuyor. Bu kısayolları kullanmak size çok fazla zaman kazandıracaktır. Her zaman işinize yarayan sihirli tuşlar mevcut. Bu tuşları kullanmayı alışkanlık haline getirmeli ve bilgisayardaki işlerinizi daha hızlı şekilde halletmelisiniz. Böylece kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

Kısayol kullanmayı alışkanlık haline getirin

Eğer internette dolaşırken yanlışlıkla sekmeleri kapatıyorsanız bunun için  ctrl+shift+t tuşlarına aynı anda basabilirsiniz. Bu işlemi Mac’lerde yapmak için ise command+T  kullanmanız çözüm olacaktır. Eğer Exel dosyasını kullanıyor ve sıkça burada işlem yapıyorsanız f4 tuşu kurtarıcınız olacaktır. Bu kısayol tüm hücreler için en son kullanmış olduğunuz komutu geçerli sayacaktır. İnternette geziniyorsanız farenin orta bölümünde bulunan tuşa basabilir ve yeni bir sekme açabilirsiniz. Bunun için açmak istediğiniz bölüme yaklaşmanız ve tuşa basmanız yeterli olacaktır. Bir dosya kopyalamak için Ctrl+C yapıştırmak için ise Ctrl+V tuşlarını kullanabilirsiniz. Bir işlem yaptıktan sonra geri gelmek istiyorsanız bu durumda Ctrl+Z tuşlarına basmak sizi bir önceki işleminize götürecektir.

Web sitesini uzun uzun yazmanıza gerek yok

Bilgisayarı hızlı kullanma teknikleri

Gün içinde çok sayıda siteye giriyor olabilirsiniz. Bu sitelere girerken adres bölümüne uzun uzun sitenin detaylarını yazmak yerine daha basit yolları tercih edebilirsiniz. Eğer gireceğiniz ssite Google ise adres çubuğuna Google yazıp sonrasında Ctrl+Enter tuşlarına basabilirsiniz. Bu durumda ”www” ve ”.com” kendiliğinden eklenecek ve adresi uzun uzun yazmanıza gerek kalmayacak. Bu kısayol da uzun vadede size zaman kazandıracaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.