Danimarka’nın Masal Diyarı ”Brondby”

Danimarka’nın şehre 45 dakika uzaklığında bulunan Brondby, çoğunluk olarak türklerin bulunduğu, göçmen ailelerin de yaşadığı masalsı bir köy. İnsanların yaz ayında gidebildiği ve doğayla baş başa kalabildiği bir yer burası. Dairesel bahçelere sahip olan ve masalsı bir görünümü olan bu tatlı köy, yalnızca yaz aylarında kullanılabiliyor ve gece konaklamalarına izin verilmiyor.

Danimarka’nın yuvarlak köyü nerede?

Brondby‘den ev almak o kadar da kolay değil. Buradan ev almak isteyenlerin 20 km mesafede bir evinin olması gerekiyor. Amaç ise bu masalsı yere mecbur kalıp gelmemek. Gelmek isteyenlerin isteyerek gelmesi ve keyif alması en büyük amaç.

Brondby nasıl bir yer?

Peki Danimarka’nın yuvarlak köyü nerede? Brondby nasıl bir yer? Atatürk’ün İdeal Cumhuriyet Köyü projesi nedir? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Atatürk’ün İdeal Cumhuriyet Köyü projesi nedir?

Atatürk’ün İdeal Cumhuriyet Köyü projesi nedir?

Mustafa Kemal Atatürk 1937 senesinde bir proje hazırlıyor. İsmi İdeal Cumhuriyet Köyü” projesi olan bu projedeki tasarım, Türkiye’yi temelden kalkındırma amacıyla hazırlanıyor. Cumhuriyetteki ilk tarih profesörlerinden biri olan Afet İnan, bu projeyi “Devletçilik İlkesi” ve“Cumhuriyetin Ellinci Yılı İçin Köylerimiz” kitaplarında bizlre duyurmuştu. Afet İnan bu projeyi yalnızca kitabında yazmakla kalmayıp dönemindeki bakanlıklara ve valiliklere bu projenin tanıtımını yapıyor. Yine ne yazık ki ülkemiz insanının dikkatini yollar, gökdelenler, betonlar çektiği için bu projeye yanıt gelmiyor.Ancak bu yararlı projeyi Danimarka gerçekleştiriyor. Tüm dünyaya örnek olan Danimarka, projeyi hayata geçirdi bizse ülkemizdeki çoğu olayda olduğu gibi yalnızca anıyoruz ve hayranlıkla seyrediyoruz..

Brondby nasıl bir yer?

İdeal Cumhuriyer Köyü

Brondby oldukça iyi bir tasarımı olan ve insanlara keyif veren bir bölge. Öncelikle bu bölgeden ev almak hiç kolay değil. Eğer bölgeden ev almak isteniyorsa 20 km mesafede bir eve sahip olmak gerekiyor. Kendi kendine yetebilen ve kazancın bu yerden edilebildiği bir yer bu köy. Aynı İdeal Cumhuriyer Köyü’nde de olduğu gibi helezonik bir yapı mevcut ve insanlar sosyalleşebiliyor. Komşular normal şartlarda yüz yüze gelmeyebilir. Ancak bu köyde insanlar sürekli karşılaşıyor ve sosyal bağlar güçleniyor. Sürekli birbirine ziyarete giden komşular ile iletişim oranı yüksek olan bir bölge burası.

Modern dünyadan kaçıp geleneksel detayları bulunan ve keyif verici bir dünyaya kaçmak isteyenler için son derece güzel bir yer Brondby. Yaşayanların memnuniyetini dile getirdiği bu bölge, dışarıdan bakıldığında oldukça düzenli ve hoş görünüme sahip. Yeşilliklerin yakılıp yıkılmadığı, beton binaların yerleştirilmediği, doğa ile baş başa bir bölge Brondby..

Her zaman olduğu gibi ülke olarak gerçekleştirme yöneliminde bulunmuyor, yalnızca imrenerek bakıyoruz..

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.