Davran, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) Salgını Üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığı’na Saldırdı.

Cem Davran’dan koronavirüs üzerinden Diyanet’e akılalmaz sözler:

Tiyatrocu Cem Davran, koronavirüs salgını sonrası hızlı bir şekilde birçok önlem alan Diyanet İşleri Başkanlığı’na çirkin sözlerle saldırdı. Davran, Diyanet’in “dev bütçesine rağmen” hiçbir şey yapmadığını iddia etti.

Diyanetten takdir toplayan önlemler

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs küresel bir tehdit oluşturmaya başladığı anda hızlı bir şekilde önlem almaya başladı. İlk önce 28 Şubat’ta umre ziyaretlerini askıya alan Diyanet, umreden dönüş tarihleri daha ileri bir zaman olmasına rağmen birçok vatandaşımızı hızlıca Türkiye’ye getirdi. Süreç içerisinde umrede bulunan vatandaşlarımıza, Sağlık Bakanlığınca ön görülen korunma tedbirlerine yönelik doktorlar ve Diyanet’e bağlı görevliler tarafından bilgilendirmeler yapıldı, broşür ve afişler hazırlanarak dağıtıldı. Aynı zamanda Mart ayının ortalarında Diyanet, camileri kapatarak virüsün insanlar arasında yayılmasını engellemek adına önemli bir karara imza attı.

Diyanet’in kararı, ileride FETÖ’nün kara propaganda aleti olarak kullanılabilecek bir malzeme taşıdığı halde kurumun riskleri göze alarak vatandaşlarımızı düşünmesi büyük takdir topladı.

Solakların hedefinde Diyanet var

Tüm bunlara karşın dindarların hayata geçirdiği hiçbir şeyden memnun olamayan hazımsızlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı hedef almaya devam ediyor. Son olarak Cem Davran isimli tiyatrocu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla büyük bir skandala imza attı. Davran, Diyanet’in koronavirüse karşı gerçekleştirdiği bunca icraatı hiçe sayarak, kurumun Kovid-19’a karşı hiçbir şey yapmadığını savundu. Tepki çeken ifadeler kullanan Cem Davran, “Bu zor günlerde hiç ayırmaksızın ülkenin bütün kurumları elinden geleni yapıyor. Elbette eksikler olacak ama iyi niyetle telafi ediliyor, yürekten inanıyorum; bir tek Diyanet İşleri Başkanlığı hariç! O dev bütçeyle yalpalayıp duruyor.” diye yazdı.

‘Siz ne yaptınız?’

Başta Cem Davran olmak üzere soldan çarklı güruhun her krizde Diyanet’i hedef alması kamuoyunu ciddi manada rahatsız ediyor. Dini kurumların hayatımızın içinde olmasını hazmedemeyen bazı tiyatrocular aynı saygısızlık, aynı düzenbazlığı Diyanet’e karşı yapmaktan imtina etmiyor. Kimse devletten maaş aldığı halde tiyatroculara, “Bize ne katkı sağladınız? Ne yapıyorsunuz ki maaş alıyorsunuz” diye sormazken Diyanet’in malum kişilerin gözüne batması soru işaretleri doğuruyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.