Deathloop Satın Almayı Bekleyenlere Müjde!

Deathloop Oyunu Ne Zaman Çıkacak? Oyun Nasıl Oynanıyor? Satın Alınır Mı? Merak Ettiğiniz Her Şey Bu Yazımızda!

Deathloop Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Deathloop satın almayı bekleyen oyun severler oyunun çıkmasını heyecanla bekliyor. Peki oyun hakkında ne kadar bilginiz var? Deathloop oyunu nedir ve nasıl oynanır? Ne zaman çıkacak? Deathloop oyunu satın alınır mı? Merak ettiğiniz her şeyi bu yazımda bulabilirsiniz.

Deathloop Oyunu Nedir? Deathloop Oyununun Özellikleri Nedir?

Deathloop Nasıl Bir Oyun?

Arkane’in birinci şahıs nişancı türüne getirmiş olduğu kendine has yaklaşımın eseri olan Deathloop oyunları, yeni nesil donanımlar için geliştirilmektedir. Deathloop, konsollarda PlayStation 5’e özel olarak çıkacak ve çıktığı gibi 4K/60FPS desteği olacaktır. Oyun aynı tarihte PC’ye de gelmiş olacaktır.

Deathloop, PS5’in dokunmatik geribildirim ve uyarlamalı tetikler gibi özellikler sunan teknolojik gücünün yanı sıra grafik kapasitesinden de faydalanmış olacaktır. Oyun, sizi son derece güzel ve sürükleyici bir dünyaya sürüklemeyi başaracaktır. Bu dünyayı Arkane’in geliştirmiş olduğunu oyunu oynamaya başladığınız ilk zamanlardan anlamaya başlayacaksınız. Karşınıza güzel ve büyüleyici ortamlar, unutulmaz mücadeleler ve her birini istediğiniz gibi bitirebileceğiniz görevler olacaktır. PlayStation 5’in sağladığı faydalar sayesinde bir üst seviyeye çıkan Arkane’i daha önce hiç görmemiş olduğunuz gibi görerek, hiç hissetmediğiniz gibi hissediyor olacaksınız. Oyun Yönetmeni Dinga Bakaba, “Dishonored 2 ve Death of the Outsider’dan sonra farklı bir şeyler denemek istedik,” demiştir. “Tek bir büyük düşüncenin, tek bir mekânın, tek bir mücadelenin, zamanda belirli tek bir zamanın ve tek bir ilişkinin etrafında dönen daha samimi bir oyun.” olarak nitelendirmiştir.

Deathloop Satın Almak İçin Hazırmısın? Mucizevi Güçler Seni Bekliyor

Deathloop, ebedi bir çarpışmaya mahkûm edilmiş, mucizevi güçlere sahip olan iki suikastçının yaşam öyküsünü anlatmaktadır. Blackreef adasında zaman, hem aklın hem de silahların konuştuğu savaşlarla geçip gitmektedir. Colt tüm bunlara son vermenin bir yolunu bulmaya çalışsada düşmanı Julianna Blake bu zaman döngüsünün kırılmasını hiç istememektedir ve Colt’u engellemek için elinden gelen her şeyi yapmaya kendini hazırlamıştır. Colt’a karşı koymak isteyen çok insan bulunmaktadır ancak Julianna adadaki en büyük tehdit olmaktadır. Bakaba “Colt, Blackreef’in siyah kumlu plajında akşamdan kalmış olarak uyanıyor ve o andan itibaren gittiği her yerde Julianna onunla birlikte,” demektedir. Julianna, Colt’la telsizden konuşmak ya da pusuya yattığı karanlık bir ara sokakta palasını onun boynuna geçirmek için sabırla beklemektedir. Zafer kazanmak da mağlup olmak da Julianna için büyük bir zevk olacaktır. Fakat aklındaki en önemli şey Colt’un döngüyü kırmasının önüne geçmek olacaktır.  Julianna, çok hırslı ve  yaptıklarının sonuçlarını pek düşünmeyen bir insandır.

Colt bu deliliğe bir son vermeyi kafaya koymuş durumdadır ve Julianna partinin bitmesini hiç istememektedir. Oyun içersindeki esas sürpriz ise Julianna da oynanabilir bir karakter olmasıdır. Ana hikâyeyi Colt ile tecrübe edip oynayacak olsanız da Julianna karakteriyle bir başkasının oyununa girerek biraz avlanma şansınız da bulunacaktır. Fakat oyun hakkında unutulmaması gereken bir şey vardır. Bir başkası da sizin oyununuzda gizlice dolaşarak saldırmak için en uygun anı kolluyor olabilmektedir. İşte Arkane’in çok oyunculu ve heyecanlı deneyime getirmiş olduğu sürükleyici yaklaşım bu olmaktadır. Oyunun odağı ana hikâyede, ancak her an her yerden tahmin edilmesi zor şeyler çıkabilmektedir. Bakaba şunları söylemiştir: “Ana düşman olarak oynama seçeneğinin sunulduğu bu birden fazla oyunculu deneyimin düzenbazlığı, gerilimi, kaosu ve tahmin edilmesi güç olayları bir üst seviyeye çıkaracağını düşündük. Bu tür oyunlarda en sevdiğimiz şeyler bu özellikler olmaktadır. Geliştirilmiş  benzersiz oyun sistemi ile oyuncular sadece becerilerini değil, zekâlarını ve yaratıcılıklarını da sergileyebilecek, hatta kişiliklerini bile ortaya sunabileceklerdir.”

Bu PvP unsuru devre dışı bırakılmış olsa bile Julianna zaman zaman oyununuza konuk olarak sizi avlamaya uğraşacaktır. Fakat bu kez yapay zekâ ile kontrol altındadır. Arkane Lyon’daki geliştiriciler bu sistemi oluştururken kafalarında farklı bir yaklaşım bulunmaktaydı. Bakaba, “Oyunun odağı tek oyunculu hikâye yapısında,” demiştir. Ayrıca “Bu hikâyeyi, Julianna’nın kontrolünü yapay zekâya vererek oynayabileceğiniz gibi bizim de önerimiz olan şekilde yapay zekâ ile rastgele oyuncuları karıştırarak Julianna’nın oluşturabileceği maksimum kaosu ve öngörülemez durumları tecrübe edebilirsiniz.” demiştir.

Colt ve Julianna güçlü yeteneklere ve özelleştirilebilir silahlara sahip olarak diğer oyunlardan daha farklı özellikleri bulunacaktır. Ayrıca karakterleri oyun tarzınıza göre donatma şansınız da bulunmaktadır. Bakaba bunu şu şekilde dile getirmiştir: “İki karakterin kullandığı bazı aletler aynı, ancak yetenekleri arasında devasa farklar bulunmaktadır. Colt, hack cihazlarını kullanarak, öldükten sonra geri gelebiliyor, Julianna ise herhangi bir NPC’nin kılığına girebiliyor. Üstelik ada sakinleri de Julianna’nın tarafında. Colt, her ne olursa olsun hedeflerine ulaşmaya çalışırken Julianna’nın amacı biraz eğlenmek. Colt’un bu oyunu oynamaya devam etmesini istiyor. Julianna ateşle oynamaya bayılan, mücadeleleri kazanmaktan çok ‘oyunun’ kendisini seven bir karakter.” demiştir.

Deathloop Ne Zaman Çıkacak? Deathloop Satın Alınır Mı?

Deathloop Oyunu Satın Alınır Mı?

Yeni nesil konsolun gösterildiği “Oyunların Geleceği” etkinliğinde duyurulan yapımlardan birisi de Deathloop oyunu olmuştur. Arkane Lyon tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanacak Deathloop’un çıkış tarihi bilinmektedir. Yeni Zelanda PlayStation Store’da listelenen oyun, 21 Mayıs 2021 tarihinde PlayStation 5 ve PC platformları için piyasaya sürülecektir. İlk olarak PlayStation 5 ile PC oyuncularıyla buluşacak Deathloop, Xbox platformuna ileri bir tarihte gelmesi beklenmektedir. 4K çözünürlükte 60 FPS kare hızında olacak oyunun ön sipariş bonuslarına ve Deluxe sürüm içeriklerine de bakabilirsiniz. Arkane Lyon’un ödüllü ekibinin birinci şahıs aksiyon oyunlarına yenilikçi yaklaşımlarıyla ortaya çıkan Deathloop oyunculara istedikleri oyun şeklinde oynama özgürlüğü yaratmaktadır. Oyuncular ister dikkat çekmeden birer birer hedeflerini öldürebilir, isterse kavgaya bodoslama dalabilir. Bir dizi dünya dışı muhteşem gücün yanı sıra birçok silah seçeneğine sahip olan oyuncular bu ölümcül araçları çarpıcı oldukları kadar yıkıcı da olan çatışmalarda kullanabilirler. Oyuncular güçlerini ve silahlarını seçerek avcı ve avın karşı karşıya geldiği bu heyecanlı oyunda hayatta kalmak için savaş vereceklerdir. 21 Mayıs 2021’de çıkacak olan Deathloop, şimdiden büyük bir heyecan ile beklenmeye başlamış durumdadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.