Deep Blue Club

Demir Leydi Hakkında Bilinmeyenler!

Son güncelleme:

Sevgililer gününün de verdiği yetkiye dayanarak Eyfel diyoruz âşıklar şehri Paris incisi güzel etekli kızı peki Eyfel hakkında bir bak bilgi öğrenelim belki bir sonra ki sene sevgililer gününde sevgilimiz kolumuza takar gideriz.

İzlediğimiz filmlerde, dizilerde, sosyal medyada gördüğümüz kadarıyla hissettiğimiz ve hayaller kurduğumuz Eyfel biraz yakından inceleyelim.

Bu kule meşhur Fransız devriminin 100. yıldönümünde düzenlenen Expo 1889 Paris Fuarı için tasarlanmış. Kimilerine göre “demir yığını”, kimilerine göre ise “mühendislik harikası” bu masal kulenin yapımı 1887 yılında başlamış ve toplam 2 yıl 2 ay sürmüş.

Şehirde nereye baksanız Eyfel Kulesi karşınıza dikiliyor. Paris’te Eyfel Kulesini göremediğiniz tek yer kulenin içerisinde olmak. Yani bu kuleyi görmemenin tek yolu parasını ödeyip kuleye tırmanmak ve aşk şehrine tepeden bakmak yoksa sizin karşınıza her yerde çıkacak bir yapı. Yıkılması beklenen savaşlar yıkımlar görmüş kule kolay mı simge olmuş.

Bu görsel şölen yalnızca gündüz bizi ağırlamıyor gece de bizler için ayrı bir görsel şov başlıyor ve her gece 20000 ışıkla aydınlatılıyor. Yaydığı ışıkta sanki bir büyü var ve sizi nasıl olduğunu anlamadan kendisine aşık ediyor biranda. Manzara izler gibi karşısına geçip saatlerce izlettiriyor kendini…

Demir Leydi Âşıkların kavuşma noktası olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.