Demokrasi ve Özgürlük Adası Yassıada!!

Yassı Ada

Demokrasi ve Özgürlük Adası çevre düzenleme ve son hazırlıkların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yassıadası’nın açılışı gerçekleşti. 27 Mayıs 1960 yılında Darbecilerin bıraktığı kötü izler Yeni şekliyle ve adıyla Demokrasi ve Özgürlük partisi olarak değiştirilmiştir. Özellikle darbenin olduğu tarih 27 Mayıs tarihi seçilerek açılışı yapılmıştır. 1960 yılında yönetimin askeriyeye geçmesi sonrası Yassıada’da ki duruşmular Türkiye tarihi için leke olarak kalmıştır. Yapılan yargılamalar sonucunda dönemim Başbakanı Adnan Menderes ile bakanlar Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan‘ın idam kararı verilmişti. İşte bu ada da yaşanan dramatik tarih geçmişini beyaz bir çarşaf gibi örtülüp turizmin önemli yerlerinden biri Marmara Deniz’inde bulunan Demokrasi ve Özgürlük Adası olmuştur… Bazı önemli isimler bu önemli tarih ve açılış için sosyal medyada paylaşımda bulundular..

Binalı Yıldırım Siyasi tarihimizin kara lekesi 27 mayıs 1960 senesi üzerinden 60 yıl geçti. O gün millî egemenliğe kasteden cuntacı uzantılarına 15 Temmuz’da millet bu kez geçit vermedi ve darbeler sonsuza dek tarihe gömüldü. Demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum.”

Bayram ŞenocakTürkiye’de o karanlık dönemlerin tekrar yaşanmasına asla izin verilmeyecektir. Daha güzel yarınlara ümitle, azimle ve inançla yürüyor ve en gür sesimizle, her zaman, söz de karar da milletindir diyerek Demokrasi ve Özgürlük adası‘nın milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yassıada’da kongreler ve uluslararası toplantılar düzenlenebilecek ve 125 odalı otel , Adnan Menderes Kongre Merkezi , bin 200 kişilik cami, sergi ve fuaye alanı, seyir terasları ve ziyaretçiler tarafından kullanılabilecek kafeterya ve restorantlar da hizmete açılmıştır…

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.